- RubrikaSportuj

Perníček a vyčistit zuby!

13.4.2011

Dobrý den vážení sportovní diváci! Mám tu čest vás přivítat vás na florbalovém klání o postup do první ligy ženských družstev! Pořádajícím týmem jsou, díky nejlepším sezónním výsledkům, České Budějovice! Ano a je to tady, prázdný Milevský zimní stadion bouřlivě vítá tichem domácí družstvo.

Diváci svou hojnou účastí děkují Sokolu Proxisky Pardubice a Herbadentu SJM Praha, kteří společnou domluvou pomohli Českým Budějovicím v pořádání turnaje, kousíček od domova. Jakousi náhodou výše zmíněné týmy hrají v oddělených skupinách, což jistě zajistí zajímavější průběh turnaje. Nebo snad ne? Na hrací plochu nastupují dentistky z Prahy, složené z vysloužilých extraligových hráček a reprezentantek. Což asi staví České Budějovice do role zubního kazu. Nedostatek pasty nebo špatná technika čištění pomáhá ke třem černým zubům! Jen jeden z nich se povedlo vyléčit… Ale boje nejen o zubní hygienu nekončí! Nastupuje čas zákeřných bělících technik. Rána pod pás? Vlastně ano. Do kolene. Pražská zubní vítězí. Ani o fous, nýbrž o zub. Jen několik momentů rozhodlo. Nevadí, nikdy se nevzdávej! Zajímavou odpověď skrývá promakaný herní systém. O postupu do vyšší ligy rozhodl jeden zápas. A co se bude dít zítra? V další oficiální hrací den? Nepřítomní diváci opět oslaví svou nepřítomnost a v Milevsku se sehraje několik přátelských utkání. První, postupující celky, si zahrají o ego. Nebo ne? Přece jen, Pardubický perníček se ze zubů dostane snadno. A kdyby se vzpouzel, jistě je vše dobře domluveno. O brambory si zahrají domácí s Novým Městem nad Metují. Novému Městu, ale o hlízy asi nejde. Spíše si chtějí vychutnat pořádné nepřátelské utkání. Mezi zápasy se již hráčky Budějovic ptají jak se nadává slušně? Padl návrh: „Utíkej do přirozeníčka.“, což rozjařilo i poblíž stojící trenéry. Bramborová medaile skončila na úrodné domácí půdě, ovšem bez postupu. Přesto naděje umírá poslední! Jihlava stále může uvolnit další postupové místo. Problémem přetrvávají peníze. Uspořádejme tedy veřejnou sbírku pro Jihlavu!!! A teď už jen perníček a vyčistit zuby!

Jan Píša

V současné době jsem studentem ČVUT v Praze na fakultě informačních technologií. K mým koníčkům patří sport, psaní literatury, publicistických článků, fotografování, tvorba grafiky a webových stránek.