- RubrikaHudba

Paul van Dyk: Evoluce, velký třesk!

28.3.2012

Zajímá vás co je nového u Paul van Dyka, jak se připravovalo jeho nové album nebo na co se můžete těšit v rámci je aktuálního Evolution tour, které v červnu zavítá i do brněnské Kajot arény? Pak pokračujte směle dál ve čtení tohoto rozhovoru.

Paule, jak bys svými vlastními slovy uvedl své nové album s názvem Evolution?

Je to směsice nových nápadů, která se v mé hlavě a ve studiu rodila několik let. Zvukově je to opět posun někam dál a musím říct, že jsem s tímto albem opravdu spokojený – je v něm zachycen vývoj – Evoluce!

Toto album bude doplněné o speciální vizuální podklady jako jsou videa a různé animace… co Tě k tomu vedlo?

Žijeme v 21. století a takřka všechny přenosné přehrávače – ať už je to telefon nebo iPod mají displej, takže se přímo nabízí, aby hudba byla více propojené s vizuálním uměním a naopak. Album Evolution tím bude velmi specifické a těším se na ohlasy lidí, pro které to doufám bude pravý audiovizuální zážitek.

Mimochodem některé z těchto vizualizací budou zakomponovány i do mých vystoupení na Evolution show, takže se můžete těšit na to, že budete svědky velkého třesku i následného vývoje planety Země.

Jak vidíš sám sebe za pár let?

Určitě budu stále hodně času věnovat hudbě a politice, ale je dost možné, že omezím cestování po světě… přeci jen každoročně oblétnu naši planetu několikrát dokola, což zní sice krásně, ale je to nesmírně vyčerpávající

Jsi známý i pro svou angažovanost v politice a v charitativní činnosti… co tě přivedlo do této sféry?

Chci pomáhat lidem kolem sebe, protože nedokážu sedět doma se zkříženýma rukama a sledovat, co se děje tam venku. Cítím to jako svoji povinnost a proto se angažuji i v politické sféře a snažím se apelovat na politiky a vyvolat nějakou diskusi, jejíž závěry mohou pomoci lidem, kteří to potřebují.

Jaký má Paul van Dyk vztah k České republice?

Kladný samozřejmě! Máte skvělé publikum a líbí se mi sledovat, jak u vás taneční scéna rok od roku roste a vyvíjí se. Začínali jste s velmi malou scénou a poměrně pozdě oproti ostatním západním státům, ale vidím u vás velký progres!