- RubrikaHudbaKULTURA

Patnáctý ročník hudební soutěže Czechtalent Zlín 2010 má vítěze

31.5.2010

V sobotu večer se ve Zlíně konalo finále patnáctého ročníku hudební soutěže Czechtalent Zlín 2010. Své pěvecké umění tam předvedlo deset mladých talentů – sedm děvčat a tři chlapci z České republiky a Slovenska.

Hned na začátek rozechvěl diváky v sedadlech Velkého kina Vašo Patejdl. Zakladatel slovenské kapely Elán zazpíval známou skladbu z filmu Fontána pre Zuzanu – Ak niesi moja. A tak jak už to na Czechtalentu chodí, se na pódiu postupně vystřídalo 10 finalistů, ze kterých pak porota vybrala 4 postupující. Konkurence letos byla opravdu veliká. Většina vsadila na vlastní repertoár, či taneční doprovod.


Vašo Patejdl

Jedním z hlavních hostů večera byl známý hudební skladatel, zpěvák a čerstvý dědeček Michal David. Avšak ten, kdo čekal na známé hity jako Nonstop, Pijeme kolu, Discopříběh, se bohužel nedočkali. Michala Davida vystřídala i loňská vítězka Víktória Matušovová, nebo zpěvačka Alice Konečná, která za nedlouho vydává nové cédéčko.


Alice Konečná

Odborná porota během soutěžního klání rozhodla počtem 166 bodů o vítězství dvaadvacetiletého Tomáše Davida ze Šumperka, který si za interpretaci vlastní písně Proč chodím spát odnesl 20.000 Kč. Těsně za ním následovaly Karolína Majerníková z Košic a Adéla Gajdošíková z Otrokovic.


Vítěz Czechtalentu 2010 Tomáš David


Adéla Gajdošíková

V odborné porotě zasedly osobnosti kulturního a politického života. Luděk Malár, Miloš Skalka, Petr Malásek a další. Letos se v roli porotce poprvé představil i vítěz Czechtalentu z roku 2007, dnes držitel Anděla Tomáš Klus. Ten nesměl chybět ani na pódiu. Svým osobitým a jako vždy vtipným a improvizujícím vystoupením celý patnáctý ročník soutěže Czechtalent zakončil. Tak nám nezbývá nic jiného, než se těšit na další ročník a letošním finalistům držet palce, aby úspěšně vkročili do hudebního světa.


Finalisté Czechtalentu 2010


_

Odborná porota – Miloš Skalka, Petr Malásek, Tom Klus
_

Tom Klus

Od vyhlášení patnáctého ročníku soutěže pro mladé zpěváky a zpěvačky populární hudby Czechtalent Zlín 2010, ke kterému došlo 1. února, přijala  pořádající agentura EMP Music k 30. březnu – tedy datu uzávěrky přihlášek – 273 videonahrávek. Své přihlášky poslalo letos 182  děvčat a 91 chlapců z České republiky i ze sousedního Slovenska. Jejich průměrný věk byl 19 let. _

foto: Marek Gerhard, více fotografií zde.