- RubrikaNEWS

Parníkem přímo do pražské ZOO

5.4.2013

Pražská proplavební společnost zahajuje v sobotu 30. dubna po zimní přestávce provoz na pravidelné lodní lince z Rašínova nábřeží do zoologické zahrady, kde bude ve stejný den otevřeno nově vybudované Údolí slonů a pavilon hrochů. Děti, které při této příležitosti donesou vlastnoručně namalovaný obrázek slona nebo hrocha a přijdou v doprovodu dospělé osoby, budou mít po celý den jízdné zdarma, jejich obrázky budou vystaveny v lodním salonku. Návštěvu nového lákadla v zoologické zahradě je tak možno spojit s velice atraktivní plavbou historickým centrem Prahy.

Linka do zoo vyplouvá z Rašínova nábřeží v 9:00, 12:00 a 15:30 hod., na zpáteční cestu se pak vydává v 10:30, 13:30 a 17:00. Plavba jedním směrem trvá přibližně hodinu a čtvrt. Linka bude v provozu až do konce září, v dubnu a v září o víkendech a státních svátcích, od začátku května do konce srpna každý den.

Od 1. května začne víkendový provoz i na druhé lince do zoo z přístaviště Na Františku. Pasažéry na této lince letos čeká zajímavá novinka – svou cestu budou moci zahájit již v přístavišti na Kampě, odkud zdarma popluje k přístavišti Na Františku pro tuto linku přípoj . Od června pak i tato linka bude v provozu každodenně. 1. května zahájí rovněž provoz linka z Rašínova nábřeží na Slapskou přehradu, která nabízí velice vyhledávaný celodenní výlet. Na všech linkách jsou opět letos připraveny výhodné rodinné plavenky.

Již nyní je možno každý den vyrazit na některou z okružních plaveb či plaveb s obědem nebo večeří. Mezi nimi si rychle získala výsadní postavení loňská novinka – gurmánská plavba Sladká Praha připravená ve spolupráci s Pražským kulinářským institutem, která nabízí spojení romantických vyhlídek na historické centrum Prahy z paluby luxusně zrekonstruované lodi Lužnice s labužnickou večeří.

Pražská paroplavební společnost, založená legendárním primátorem Františkem Dittrichem, zahajuje letos svou již 148. plavební sezónu. Provozuje jediné dva zachované české historické parníky Vyšehrad a Vltavu, a spolu s nimi více než dvě desítky dalších lodí. Na Kampě vybudovala jediné ekologické přístaviště v ČR. „K péči o co nejčistší životní prostředí v centru hlavního města nás zavazuje úcta k naší historické primátorské tradici. Už téměř jedno a půl století sloužíme obyvatelům a návštěvníkům Prahy,“ říká nový ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák.