- Rubrika

Pamětní medaile za 5. místo získali Lotyši!

14.12.2008

Byl to zápas plný překvapení, první části značně dominoval Lotyšský celek, v druhé polovině zápasu to bylo naopak Norsko…

Začátek zápasu začal dravě. Po hrubé chybě norské obrany se dva z Lotyšů dostali do breakové situace. Šli zcela sami na branku. Po dobře provedené freestylové přihrávce nebylo o gólu pochyb. Přesně po minutě v čase 3:12 se povedlo Lotyšům skórovat znovu, tentokrát po rozehrávce z rohu. Lotyši hrajou stejně jako v základní části velice defenzivně. Další branku z přečíslení přidávají v čase 9:36 a zvyšují svůj náskok na 3:0. Minutu na to je vyloučen lotyšský hráč za bránění ve hře na dvě minuty a Norové mají šanci snížit skoóre ve svůj prospěch. Několik pěkných střel těsně přeletělo bránu, ale gól nepadl. Norové stále chybují a dávají prostor lotyšským sprinterům na branku. Po další chybě šel lotyšský útočník na soupeřovu polovinu zcela sám, tentokrát však seveřany podržel výbornou soutředěností jejich golman. Necelou minutu před koncem první části byl vyloučen další Lotyš na 2 minuty za bránění ve hře.

Po přestávce Norové zlepšilio svou obranou i útočnou hru. V šesté minutě se Norové nechali zbytečně vyloučit, což Lotyši rychle potrestali a zvýšili náskok na 4:0. V desáté minutě zvedli rozhodčí ruce na znamení podmínečného vyloučení po faulu lotyšského hráče. Norský brankař byl odvolán a Norové sofistikovanou hrou v šesti snížili na 1:4. V čase 13:33 byl vyloučen Lotyš Janis Jansons za vrážení, ale na trestné lavici dlouho nezůstal. Norové opět využili početní výhody a vylepšili skoóre na 2:4. Celá třetina je v jejich režii. Dvě a půl minuty před koncem přídávají po vydařené střele ještě třetí, tentokráte kontaktní branku.

V čase 4:01 střílí z velice obtížněho úhlu Norové čtvrtou branku a vyrovnávají! Lotyši se opět dosávají do vedení, po tom co v sedmé minutě nedokázal dostat norský brankař míček pod kontrolu a obránce Norska nahraje suopeřovi akorát na střelu. V čase 8:39 je vyloučen hráč Lotyšska za sekání. Nedůraznost norské obrany v patnácté minutě zapříčinila šestý gól Lotyšů, díky kterému se šance Norů na vyrovnání značně snižují. Nicméně oni nevzdávají a nádhernou kombinací tčí přihrávek z poloviny sedmnácté minuty snižují na 5:6. Nakonec si dvě minuty před koncem berou oddechový čas. Na základě porady po chvíli odvolají golmana, ale ani to jim nepomohlo k rozvlnění brankové síťky. Vítězství a zároveň páté místo na turnaji tedy patří lotyšskému týmu. Hráčem zápasu za Norskou stranu byl zvolen Ole Mossin Olesen, za Lotyše byl jmenován Artis Raitums. Toto dopolední utkání navštívilo 3267 diváků.