Ostrava Cup 2013 – díl třetí – dlouhý a neúspěšný epilog s Myjavou

8.9.2013

VK Ostrava – Spartak VKP Myjava 2:3 (19,-20,-17,23,-11)

VK Ostrava: Haník, Rehák, Záhorský, Sundberg, Srkal, Čechmánek – Rodek. (Střídali: Dvořák, Mauler, Karásek).

První set byl ve znamení dlouhých výměn. Ostravští se postupně dostávali do tempa, hosty srážely do kolen nevynucené chyby. Na podání i v útoku se nejvíce dařilo Adamovi Záhorskému. Hosté často protestovali u hlavního rozhodčího v otázce tečí na bloku. Set končil přešlapem hostí na servisu.

Ve druhém setu byli hosté živější. Pokračovali také tahanice o sporné míče na síti, tentokrát více diskutovali čeští hráči. Do hry se za krajně nepříznivého stavu 10:15 dostal i bubeníky vyvolávaný Riči Mauler. Dolů kromě Reháka šel postupně i Haník a zahrál si Dvořák. Středem se dařilo Srkalovi, ve druhém setu jinak zaujme již jenom Mauler sestřelením Mračka, který stojí snad metr v autu. Na závěr setu tentokrát přešlápnul při podání Pavel Srkal.

Dvořák s Maulerem, kteří hru na konci třetího setu nepatrně oživili, zůstali v základní sestavě pro pokračování zápasu. Ostravským se nedařil příjem, hodně chyboval Sundberg, a postupně také na postu libera Rodek. V poli ale domácí bojují, každý míč je ale stojí moc sil, protože z horšího příjmu útočí z nepřipravených pozic. Navíc za hosty skvěle podával Mračko a Myjava otočila zápas. Úkol vrátit se do zápasu měli plnit navrátilci Haník se Sundbergem. Velmi kuriózně z kraje setu zapůsobal blok Srkala jednou rukou. Na postu univerzála se střídali Rehák se Záhorským. Hosté ovšem neudrželi v koncovce nervy na uzdě, jejich trenér rozčíleně cloumal sítí. A i díky tomu vyfasovali žlutou kartu a ztráta koncentrace je stála ztrátu setu.

Přišel na řadu tedy tie-break. V pátém setu je Ostrava aktivnější, Rehák se zdál být v utkání, ovšem Honza Rodek musel na chvíli střídat, držel se za loket. Poté ostravské ale srazí do kolen špatný příjem. Myjavě se povede otočit z 8:10 na 12:10. Duel končí zázračným obranným zákrokem slovenského hráče, který končí k překvapení všech na palubovce druhé poloviny hřiště.

autor: Ondřej Rehák