Ostrava Cup 2013 – díl druhý – V tiebreaku dominoval Zlín.

8.9.2013

VK Ostrava – VSC Fatra Zlín 2:3 (29:27,25:21,22:25,22:25,6:15)

VK Ostrava: Mauler, Haník, Srkal, Sundberg, Čechmánek, Záhorský –  Karásek. Střídali: Rodek, Rehák.

V posledním zápase prvního dne 11. ročníku Ostrava Cupu nám herní schéma dopřálo tradiční moravské derby se Zlínem. Ostravský celek oproti dopolednímu utkání udělal v základní sestavě dvě změny. Místo Igora Reháka nastoupil Adam Záhorský a Místo Honzy Rodka na libero Kuba Karásek. Zlín přicestoval do Ostravy bez smečaře Adama Bartoše, který je na reprezentačním srazu. Zápas v pozici trenéra odtrénoval Obdržálek jindy klasické libero. Zvláště pro ostravskou novou akvizici, Michala Čechmánka, to byl určitě prestižnější zápas.

Začátek se Zlínu velmi vyvedl, a rychle se dostal do vedení 7:2. Ovšem Ostrava se zvedla a stáhla na 9:10.  Ostrava se postupně dostala do vedení 16:15. Poté zase Zlín utekl na 23:19. Nakonec ale razantním útokem set po vyrovnané koncovce ukončil ostravský Sundberg 29:27.

Ve druhém setu se do stavu 7:7 prakticky nic neděje. Zlín se během celého středu setu drží ve vedení. Ostrava vždy stáhne, ovšem Zlín opět uteče. Velký obrat přišel těsně před koncovkou na stav 20:16. Z tohoto se již Zlín nezvedne a Ostrava vyhrává i druhý set 25:21.

Zlín má opět lepší vstup do setu. Ostrava prohrává rychle 4:7, když kapitán Mauler smečuje pouze do sítě. Ve středu setu se Zlín i Ostrava přetahují o každý bod, a do koncovky vstupuje Ostrava lépe a to díky stavu 21:19. Zlín si však nenechal Ostravu utéct a díky několika chybám domácích Zlín vyhrává třetí set 25:22.

Čtvrtý set je velmi vyrovnaný, již od začátku jde spíš o ztrátovanou. Zajímavá byla až koncovka. Tam totiž ostravský Sundberg dvakrát za sebou kazí a chybné podání Maulera set ukončilo a bylo vyrovnáno.

Tie-break byl hra na jednu branku. Zlín od začátku má 4 body navíc a ostravští kupí chybu za chybou. Zápas na stav 15:6 ukončuje ostravský Rehák smečí mimo hřiště.

autor: Michal Němec