- RubrikaSportuj

Ondřej Moravec zažívá sezónu snů – vyhrál závod SP v Oslu

4.3.2013

Biatlonová jednička české reprezentace, Ondřej Moravec, si letošní sezónu opravdu užívá. A i přesto, že její vrchol, kterým bylo Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, již proběhl, Ondřej Moravec očividně měl výbornou přípravu.

O tomto víkendu se jely závody v norském Oslu. Na začátku závodů mužů i žen to ale vypadalo, že opět budou fanouškům dělat radost pouze ženy. Ve sprintu totiž Gabriela Soukalová byla 14. Zdeněk Vítek byl sice 19. ale daleko za ním zaostali další, i Ondřej Moravec.

Ve stíhacím závodě žen Gabriela propadla a nakonec se umístila na 35. pozici. Michal Šlesingr v závodě mužů poskočil na 20. a Ondřej Moravec, i díky nejrychlejšímu běhu, na 28.místo.

V závodě s hromadným startem žen byla Veronika Vítková 14. A Gabriela Soukalová 17. Zlom pro české fanoušky ale přišel v závodě s hromadným startem mužů. Startovala v něm letohradská dvojice Michal Šlesingr a Ondřej Moravec. Druhý jmenovaný se hned od začátku držel v první desítce. První tři položky dokonce zastřílel čistě. K té poslední přijel po boku Martina Fourcada z Francie. Oba chybovali, Martin Fourcade jel na dvě trestná kola, Ondřej pouze na jedno.

Ze střelnice český závodník odjížděl se 16 sekundovým náskokem před skupinkou, ve které byl i Martin Fourcade. Ondřej udržel náskok do posledních metrů a vyhrál svůj premiérový závod světového poháru, a napodobil svého letohradského kolegu Michala Šlesingra, který na Holmenkollenu v Oslu vyhrál také svůj zatím jediný závod ve Světovém poháru, a to v roce 2008.

Ondřej Moravec byl v běhu 2., o více než 30 sekund za nejrychlejším Martinem Fourcadem. I přesto však Ondřej díky přesné střelbě vyhrál. Ondřej tedy završil tímto výsledkem výborně rozjetou sezónu. Škoda jen, že to nevyšlo v domácím prostředí v Novém Městě. Ale i tak, fanoušci jsou jistě spokojeni.