- RubrikaTECH

Omlazení či pomazlení se s brusinkou

29.7.2012

Aneb, co vše se skrývá za nabídkou brusinkového zábalu ve wellness hotelu Pod Kyčmolem?

Prostory a personál:

– příjemně vytopená menší místnost s tlumeně puštěnou relaxační hudbou
– masážní stůl potažený čistým bílým plátnem a mikrotenovou folií
– dobře naladěná paní masérka, která vám přesně popíše, co vás bude následující hodinu čekat

Procedura:

Brusinkový peeling celého těla (vpředu i vzadu)

Paní masérka vás od nohou po krk jemně rozmasírovává cukrovým peelingem, který po cukru voní i chutná (trošku jem ochutnala). Obsahuje totiž nefalšovaný přírodní cukr. Drobné krystalky cukru způsobují na vašem těle pocity příjemného podrbání. Touto procedurou se tělo nejen prokrví, ale zbaví se i nežádoucích odumřelých šupinek kůže.

Poté jste omyti žínkou namáčenou v teplé vodě. Pak vás osuší a přichází další část procedury.

Brusinkový zábal

Paní masérka vezme brusinkovou emulzi, kterou bych konzistencí přirovnala ke kysané smetaně narůžovělé barvy. Tuto emulzi do vás opět vtírá od nohou až po krk. Kolem vás a i na vašem těle se rozprostře jemná brusinková vůně. Jakmile je vše promazáno, jste zabaleni do folie a plátna, na kterých jste doposavad leželi, a navrch jste přikryti izolační folií. Ta mi připomínala vánoční dárkový celofán. Je totiž z jedné strany zlatá a z druhé stříbrná. Okamžitě pocítíte příjemné teplo. Nyní jste poučeni o tom, že se máte na 20 minut oddat působení brusinkové emulze. A abyste se nenudili, přichází na řadu další část programu.

Reflexní masáž vašich chodidel

Reflexní masáž

Tahle část programu je asi nejúžasnější. Kůže se vám v teple tetelí pod brusinkami a do toho vám tahle milá paní masérka promačkává vaši nožní klenbu. Nezapomene na žádný kloub včetně všech prstů. A najednou je konec, ale jen zdánlivý.

Jste rozbaleni a vyzváni k odchodu do sprchy. Pod teplou vodou si máte omýt celé tělo, ale bez použití mýdla, abyste nepřišli o to vše cenné, co jste právě do vaší kůže zábalem vpravili.

Je to trochu obtížné, neboť tělo je jakoby naimpregnováno, ale co neomyje voda, otřete do plátna, které dostanete k dispozici. A pak šup zpět na masážní stůl. Blíží se závěr, vyvrcholení dnešního programu.

Masáž brusinkovým tělovým mlékem

Opět jste z obou stran těla promazáni jemnými krouživými pohyby. Toto tělové mléko obsahuje i bambucké máslo, které zanechává na vaší pokožce nádherný hedvábný nemastný film.

A najednou je opravdu konec.

Hodina uběhla tak rychle, že se to člověku nechce věřit. Ale ciferník hodin, na které po celou dobu procedury vidíte, je neúprosný.

Šup dolů se stolu, zabalit se do bílého župánku, který máte též k dispozici, a hajdy na pokoj do postele si to ještě doužít.

Tenhle špás vás v hotelu Pod Kyčmolem vyjde na 880,- Kč a stojí opravdu za to. Tělo máte hedvábné ještě i následující dny a vaše pleť získá zdravou lehce narůžovělou barvu. Pod vaší kůží probíhá antioxidační proces. Brusinkový zábal vám vpraví do těla zejména vitamíny C a E, které posílí vaše cévy a chrání kožní buňky před stárnutím.

Ideální dobou na brusinkový zábal je právě letní období. Dopřejte tedy svému tělu tenhle nevšední zážitek, který vám doplní i spoustu pozitivní energie.

M M