- RubrikaSportuj

Olymp i Prostějov svá semifinále vede

9.4.2013

Po prvních dvou zápasech semifinále volejbalové extraligy žen si favorité z Prostějova a Olympu udržují svou výkonnost. Zatím své série vedou.

Do semifinále postoupily týmy Přerova, Prostějova, Olympu Praha a Olomouce. Všechny patřily k těm nejlepším i v loňském ročníku. Tak ovšem místo Přerova byl tým VK KP Brno, ten však letos právě s Přerovem prohrál ve čtvrtfinále. Série jsou tedy následujcí : Olomouc X Prostějov, Olymp Praha X Přerov.

Druhé zápasy byly vyrovnané v obou sériích. Olomouc dokázala v Prostějově zdramatizovat jeden set. Po dlouhé tahanici ho vyhrál domácí Prostějov 30:28. Trenér Prostějova Miroslav Čada si na webu Českého volejbalového svazu pochvaloval výkon mladičké Kossanyiové. „Druhou sadu jsme urvali bojovností v závěru, klíčové balony dokázala složit na zem naše útočná opora Andrea Kossányiová. Pak se mančaft zase uklidnil. Olomouci v útoku chybí tahounka, což zatím rozhoduje,“

Přerov byl v Praze kousek od vyrovnání semifinálové série. Velmi dramatickou koncovku čtvrtého setu nakonec prohrál 25:27 a tie-break potom 12:15. Trenér Olympu Stanislav Mitáč Českému volejbalovému svazu přiznal, že ho stav 0:2 na sety vyděsil. „Chválím ale tým za bojovnost a doufám, že máme nakročeno tam, kam chceme. Pochválit bych měl ale nejvíce naší mladičkou Michaelu Mlejnkovou. Složila důležité míče v koncovce i výměnu na matchball.“ Michaela Mlejnková minulý týden ještě hrála v černohorském Baru ME kadetek.

Třetí zápasy jsou na programu ve středu v Přerově a v Olomouci.