- RubrikaSportuj

Olomouc již mění svůj volejbalový extraligový tým

10.7.2013

Po obhajobě třetího místa v uplynulé sezóně se Olomoucké vysokoškolačky připravují na další sezónu. A tým posílily o čtyři volejbalistky.

Bronz olomoučanky opravňuje k účasti v příštím ročníku evropských pohárů. I přesto, že se jedná i velmi finančně náročnou záležitost, Olomouc této nabídky využije.

Již nyní je jasné, že bude mít Olomouc čtyři velké posily. Trenér univerzity Jiří Teplý tak již nyní může počítat se smečařkami či univerzálkami Veronikou Mátlovou z Přerova a Petrou Kojdovou Frýdku-Místku a s blokařkami Gabrielou Tomašekovou z Prostějova s Michaelou Jurčíkovou také z Frýdku-Místku.

V Evropě, kde bude letos Olomouc, se bude chtít hanácký celek prosadit. Extraligový bronz a semifinále domácího poháru – s těmito výsledky musím být vedení spokojeno. Ovšem v Evropě to tak dobré nebylo. K tomu Olomouc na začátku roku postihla tragédie v podobě náhlého úmrtí Aleny Honkové. Zpět ale k evropským pohárům.

V evropských pohárech se přitom vloni vysokoškolačkám příliš nedařilo, když nejprve smolně vypadly z CEV Cupu s belgickým Charleroi a poté nestačily ve významově nižším Vyzývacím poháru na silný celek z turecké Ankary.