- RubrikaLIFESTYLE

Obrazy na zeď: Každou místnost lze dokonale oživit

10.4.2018

O jakémkoliv interiéru se hovoří jako o zabydleném až v momentu, kdy je dokonale vybavený různými doplňky. Na počátku samozřejmě vnitřní prostory vymalujete a následně vybavíte nábytkem. Poté je ale třeba klást důraz na nejrůznější drobnosti, jež ovšem dokážou vytvořit neskutečně poutavé a útulné prostředí. Výbornou volbou jsou mezi různými doplňky bezesporu obrazy na stěnu. Ostatně právě jimi se obklopovali lidé již ve středověku a dobách dávno minulých. Dnes není nutné nakupovat díla dávných mistrů, která jsou neskutečně drahá a mnohdy mají doslova nevyčíslitelnou hodnotu. Bohatě postačí krásné obrazy různých běžných věcí, jež máte vedle sebe, ale třeba jim nepřikládáte takový význam. Při vhodném záběru se jedná o poutavé součásti interiéru, jež bezesporu oceníte jak vy, tak i příchozí návštěvy. Podívejme se proto na některé nejčastěji volené motivy do různých pokojů. My ovšem budeme postupovat dle motivů.

Lidé v mnoha podobách

Člověk ve středu zájmu! Ne, nejste v renesanci! I dnes lidé rádi obdivují kontury těla v mnoha různých podobách a siluetách. Obrazy na stěnu s motivem lidského těla jsou nesmírně oblíbené. Rozhodně se přitom nemusí nutně jednat o akty. Velmi oblíbené jsou třeba různé variace kontur těla. Hra se stíny může být u takovýchto obrazů hodně zajímavá. Jinak si lze vybrat také třeba zobrazení různých soch, jejichž autoři se inspirovali právě krásou lidského těla. Výbornou volbou do kuchyně i obývacího pokoje jsou obrazy s motivem obyčejných lidí při práci. Každý jsme zaměstnaní a obraz na stěnu třeba s ženou přinášející kávu je do značné míry inspirativní. Stejně tak lze vnímat i slavnou Vitruviovu figuru od Leonarda da Vinciho. Právě na ní slavný renesanční umělec demonstroval symetrii lidského těla v mnoha různých pozicích.

Lidská obydlí

Bydlení, domov, pohodlí. Všechny tyto výrazy k člověku patří, co svět světem stojí. Inspiraci si bereme v podstatě všude možně a obrazy domů, vesnic a součástí interiéru vypadají naprosto skvěle. Výbornou volbou jsou třeba obrazy na stěnu do obýváku, na nichž je zachycena tradiční starší vesnice. Domečky rozeseté po stráních vypadají moc hezky. Tradiční architektura mísící se s okolím vypadá opravdu skvostně. Zelené stráně kontrastující s tradičními červenými střechami a bílými fasádami domků vyvolají pocit bezpečí, sounáležitosti a tradice. Jestliže spíše tíhnete k městskému životnímu stylu, není problém vybrat i obraz na stěnu s motivem menšího sídliště. Především bytová výstavba na okrajích velkoměst vypadá také stylově a má své specifické kouzlo.

Síla zvířecí říše

Máte strach z vysoké ceny konkrétního obrazu? Nemusíte! Moderní obrazy na zeď levně sehnat jistě lze, a to třeba s motivem některého ze zvířat. Výbornou volbou jsou draví ptáci, a to na vícedílných obrazech. Takový orel, jestřáb anebo jiní dravci slibují opravdu zajímavé a doslova ostré pohledy. Není problém vybrat si přímo obraz na stěnu znázorňujícího dravce v akci. Pokud nepatříte k příznivcům silných tvorů majících původ někde v dalekých zemích, můžete si klidně vybrat takové obrazy na stěnu do obýváku, jež zobrazují domácí zvířata. Kočky, psi anebo třeba i akvarijní ryby mají své kouzlo a na obrazu vypadají perfektně. Není třeba obávat se toho, že by z daných zvířat šel nějaký strach.

Florální motivy a abstrakce

Pokud sháníte obrazy na zeď levně, rozhodně zabudujete i s motivy krásných květin. Ty na obrazu samozřejmě nevoní, nicméně dokážou nabídnout neotřelý vzhled se vším všudy. A co takové rozkvetlé stromy? To je teprve zajímavá volba. Třeba tradiční japonské třešně na jaře anebo i jiné dřeviny mající růžovobílé jemné kvítky. V mnoha místnostech lze vsadit i na abstrakce. Obývací pokoj si možná také zaslouží alespoň menší porci mystiky a očekávání. Abstraktní motivy jsou výborné hlavně do ložnice, kde nehodláme nijak přemýšlet nad krásou obrazu, ale spíše se potřebujeme uvolnit. U abstrakcí si navíc člověk může představit cokoli a vždy mu bude daný motiv dávat nějaký smysl.

Více info na: https://myloview.cz/obrazy/