- Rubrika

Pes – oblečený přítel člověka

4.11.2007

Možná se mnozí při pohledu na oblečeného pejska pobaveně ušklíbnou, jiní se podívají pohoršeně a jsou i tací, kteří za to majitele radikálně odsoudí. Ať jsou však názory lidí na tento nový trend různé, ve skutečnosti je přiměřené oblékání pro naše psí mazlíčky prospěšné. Ale všechno má své pro a proti, stejně tak i oblékání psů.

Představte si roztomilého krátkosrstého nebo dokonce holého pejska, který je zvyklý trávit většinu času v teple domácnosti. Takové zvířátko se v chladném počasí celé rozklepe zimou a je vystaveno mnoha nepříjemným onemocněním. V těchto případech je důležité věnovat pejskovi při venčení zvýšenou péči. Jedním z řešení je teplý obleček, který pejskovi nebude bránit v pohybu a pomůže mu udržet se v teple. Věřte, že ho váš čtyřnohý kamarád při procházce určitě ocení.

Při výběru oblečku byste měli být velmi obezřetní a myslet na pejskovy potřeby. Přes zimní období je dobré mu pořídit teplý a hřejivý svetřík, který hlavně chrání ty nejchoulostivější partie, kterými jsou záda a bedra. Pro méně chladné počasí se hodí mikina, kabátek, či vestička. Pokud však prší nebo je vlhko, svetr se pro psa nehodí. Mokrý kus látky na jeho těle je mnohem horší, než kdyby nebyl oblečen vůbec. Pro takové situace je vhodné zvolit pláštěnku.
www.damerox.com

Oblékání není pouze výsadou krátkosrstých psů. Dlouhosrstá plemena se díky své huňaté srsti nepotřebují chránit před zimou, stačí jim pouze lehké pláštěnky, nebo některé z rozsáhlé nabídky šusťákových oblečků, které sice nezahřejí, ale ochrání před blátem a vlhkem. Avšak každý majitel by měl být při oblékání svého pejska velmi opatrný a v zimě ho nenavlékat příliš. Psi se totiž chladí rychlým dýcháním. Vdechují studený vzduch, který při přehřívání nasávají ve větší míře a mohou tak snáz nastydnout.

Prozatím se zdá, že oblékání pejsky uspokojuje. Bohužel není tomu vždycky tak. Oblékání psů má i odvrácenou tvář. V současné době jako by byl hlavní účel ochránit pejska v sychravém počasí naprosto zapomenut. Vše se točí kolem módních trendů a na pohodlí se mnohokrát zapomíná.

Všude kolem nás existují různé typy lidí. Jsou tu milovníci psů, osamělí lidé nebo ti, co potřebují ochránit. A pak jsou kolem nás lidé očarovaní módou a zaslepení pozlátkem, které přináší. Pro ty je pes jen věc. Pouze živá kabelka. Zajímavý doplněk, který tvoří člověku image. To je však hrozně smutné. Pejsek je především živý tvor, k němuž si někteří vytvářejí citový vztah. Všichni majitelé pejsků by to měli mít stále na paměti a brát na své čtyřnohé přátele ohled, snažit se jim porozumět a neubližovat. Častokrát jim v podvědomí přisuzujeme lidské vlastnosti a jsme chybně přesvědčeni, že to, co je příjemné nám, je příjemné i jim. Proto mnohokrát některé oblečky, které lidé na své chlupáče navléknou, dokonce hraničí s týráním zvířat, jsou směšné a nebezpečné.

Dnes můžeme pozorovat, že oblékání psů se stává i velkým výdělečným obchodem a jak jsem se již zmínila, vyráběné modely už dávno nejsou pouze funkční, ale hlavně módní. Existují lidé, kteří jsou za značkové psí oblečení schopni utratit nemyslitelné peníze. Většinou se jedná o bohaté a slavné osobnosti, které si na základě svého miláčka staví svou popularitu a poutají tím pozornost veřejnosti. Jde zatím o nový trend, který k nám proudí především z USA a Kanady, kde jsou oblékáním pejsků posedlé hlavně celebrity.

Českých firem zabývajících se výrobou psích oblečků prozatím mnoho nenajdeme. U nás se tento nový druh podnikání teprve pomalu rozvíjí, proto je domácí trh převážně zaplněn zahraničními výrobci. Přesto už to bude rok, co u nás vznikla první česká společnost zaměřující se právě na velkovýrobu a prodej značkové psí módy. Založit firmu DAMeROX-fashion byl nápad dvou lidí, kteří jsou sami milovníci zvířat, Michaely Bozenhardové a Michala Šrubaře. Oba v současné době společnost úspěšně řídí a jejich hlavním cílem je v brzké době vstoupit na zahraniční trh. Prioritou DAMeROX- fashion je důraz na kvalitu výrobku, materiál, provedení střihu, originalitu a především přirozený pohyb čtyřnohého miláčka. Každý produkt je před uvedením na trh testován, o čemž svědčí i stoprocentní úspěšnost u prodejců a následně i u koncových odběratelů.

Charakter výrobku hodně záleží na rase psa, proto firma DAMeROX – fashion navrhuje svým klientům nejen běžné velikosti, jejichž střih je navrhován na nejpravděpodobnější míry pejsků, ale také zakázkové šití a úpravy na žádost koncového zákazníka. Velkoodběratelé navíc nejprve obdrží zkušební vzorky, které si mohou důkladně prohlédnout a popřípadě se k nim i vyjádřit.

Výrobky společnosti DAMeROX-fashion nejsou převážně zaměřeny na image. V první řadě jsou uzpůsobeny přirozenému pohybu pejska a poskytují tepelné pohodlí. Jejich izolační vlastnosti napomáhají ochránit pejska před vnějšími vlivy počasí. Zákazník má možnost výběru z široké nabídky výrobků, společnost totiž navrhuje modely pro všechny druhy příležitostí, a to od delších pobytů v přírodě přes klasické vycházky až po společenské účely. Všechny jsou dostupné za optimální ceny u autorizovaných prodejců v kamenných obchodech, velkoskladech a také v nejrůznějších e-shopech. Pobočky DAMeROX-fashion jsou uveřejněny na internetových stránkách www.damerox.com
v sekci autorizovaní prodejci. Zde je mimo jiné i možnost prohlédnout si veškeré výrobky, poslední novinky nebo připravované modely.

Možná, že mu každý říkáme jinak. Pro někoho je čtyřnohým miláčkem, pro jiného nejlepším přítelem. Avšak bez ohledu na jméno, které bez tak není důležité, to je především živý tvor, kterému stejně jako nám bije srdíčko. Právě on pro mnohé znamená radost, jedinou společnost nebo štěstí. Některým dokonce pomáhá žít. To vše on. Pes!