- Rubrika

O2 Sázavafest odhalil line-up obřího tanečního stanu

3.7.2008

Na letošním ročníku O2 Sázavafestu, který se koná od 31.7. do 3.8. v malebném městečku Kácov, letos vyroste City kreditní karty Dancing hall stan s kapacitou přes 3 000 lidí. Přes den se v něm bude promítat to nejlepší z vybraných filmových festivalů MOFFOM (Music on Film – Film on Music), Jeden Svět (One World) a AniFest.

Noci už ale budou patřit taneční hudbě, kterou si vezmou na starost DJs, mezi které patří česká elita v čele s Loutkou, nebo Jimmy van M (USA) či britská dvojka Roni Size & MC Dynamite. Mimo stan bude hrát i zakladatelka Faithless, charismatická Sister Bliss, která vystoupí v DJ setu za doprovodu talentované perkusionistky Faithless Sudhy Kheterpal.

Celou tuto show odstartuje již ve čtvrtek 31.7. od desáté hodiny večerní Raidem, tradiční člen techhouse.cz crew a stále věrný tomuto hudebnímu stylu. Po jeho devadesátiminutovém vystoupení přijde Dan Cooley z Resident Roxy Praha jakožto dlouholetá tradiční moderátorská opora Radia 1. Houseové sety skládá hned z několika ingrediencí, od deep tech house až po současný progressive house zvuk, včetně tech-breakových pasáží. Opravdová legenda české taneční housové scény vystoupí ale až od 1 ráno. V současnosti je residentem party Human Traffix v Roxy. Byl u zrodu téměř všech důležitých momentů vzniku a vývoje české klubové scény. Ano, je řeč o Loutkovi, který hrál také po live vystoupeních Chemical Brothers, Underworld a Masive Attack. Od půl třetí do čtyř bude pro návštěvníky obřího tanečního stanu hrát Josef Sedloň, též z Resident Roxy Praha a dlouholetý moderátor Radia 1. Jeho proměna nastane hned, jakmile se dostane za dj-ský pult, kde svým charismatickým projevem rozdává pozitivní energii, nejčastěji umixovanou v breakbeatu, progressive a tribal houseu.

V pátek se akce rozjede jak jinak než v deset večer s hodinovým vystoupením Tibiho. Následovat bude dvakrát delší show Bo.dana z Roxy, který navnadí na další dvě hodiny pod vedením Jimmyho van M známého svou spoluprácí se světovými jmény jako je například Sasha či John Digweed! Dlouho do ranních hodin pak budou pokračovat Roman Rai, který následně vyzve Bo.dana ještě společně s Tibi k hraní až do šesté ráno!

Na sobotu pro své návštěvníky pořadatelé O2 Sázavafestu připravili dvě velké pecky. Prvním zlatým hřebem bude slavný Roni Size, vlastním jménem Ryan William, který vyrůstal jako syn jamajských přistěhovalců na předměstí Bristolu. V šestnácti letech byl vyhozen ze školy a začal se věnovat nelegálním způsobům obživy. Mimo jiné se také dostal k pořádání reggae a house večírků v lokálním klubu pro mladé. Odtud získal první zkušenosti s hudební produkcí a s tvorbou hudby. Tento dnes známý britský producent a DJ zahraje exklusivně 2.8. v Kácově za doprovodu rappera MC Dynamite.
Druhou lahůdkou bude Makoto Shimizu, lépe znám prostě jako Makoto. „Je bez velké nadsázky japonský drumandbassový ambasador číslo jedna,“ říká hlavní organizátorka tanečního programu festivalu Lenka Sen a dodává, „Makoto vyniká i za gramofony a na O2 Sázavafestu vystoupí se svou kamarádkou a vynikající zpěvačkou Deeizm. Společně pak patří k tomu nejlepšímu co je možné v současné drumanbassové scéně dostat.“ Společně s MC Deeizm vytvářejí atmosféru, na kterou se dlouho nezapomíná… Vystoupení této dvojice bude českou premiérou!

Před těmito esy však zahraje ještě Nitrous, 2K & Sweg, kteří vystupují pravidelně v českých klubech již od roku 2000 a jejich sety jsou typické pestrou směsicí zlámaných beatů od Hospitlů až po Hardware. Závěrečného hodinového setu v City kreditní karty Dancing hall se ujmou Deadly Vipers.

City kreditní karty Dancing hall: Line-up

čtvrtek 31. 7.

22:00 – 23:30 Raidem
23:30 – 01:00 Dan Cooley
01:00 – 02:30 LOUTKA
02:30 – 04:00 Josef Sedloň

pátek 1. 8.

22:00 – 23:00 Tibi
23:00 – 01:00 Bo.dan
01:00 – 03:00 Jimmy van M
03:00 – 05:00 Roman Rai
05:00 – 06:00 Bo.dan & Roman Rai & Tibi

sobota 2.8.

22:00 – 23:00 Nitrous
23:00 – 01:00 2k & Sweg
01:00 – 03:00 RONI SIZE & MC DYNAMITE
03:00 – 05:00 MAKOTO & MC DEEIZM
05:00 – 06:00 Deadly Vipers (Akira & Anakin)

Více informací o účinkujících na www.sazavafest.cz či na festivalovém magazínu http://magazin.sazavafest.cz.