- Rubrika

O2 Sázavafest Battle zahájí Marek Ztracený už v jednu odpoledne

30.5.2009

Vedle Marka Ztraceného, Prague Ska Conspiracy, Ewy Farne, UDG nebo Mňágy a Žďorp si letos zahraje šestice šťastlivců na festivalu O2 Sázavafest Battle, který je zároveň hudební soutěží s již pětiletou tradicí.

Z finalistů, kteří vystoupí 27. června na Konopišti, si tři vítězné kapely zahrají na jedné z hlavních scén na největším českém multižánrovém festivalu. Vzhledem k velmi vysoké úrovni přihlášených nahrávek se ovšem pořadatelé rozhodli garantovat účast na festivalu i zbylé trojici, která získá možnost vystoupení na volně přístupné scéně na kácovském zámku.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 190 projektů prostřednictvím téměř sedmi set mp3. Z těch do finále postupuje indie-rocková skupina Agave 9 z Prahy, elektronická skupina Cosmic Crew z Poděbrad, Prahy a Čelákovic, screamo-rocková skupina Evelynne z Prahy, R’n’B-popová skupina Charomeliroo z Bratislavy, folková skupina Piosenki z Prahy a R’n’B-bluesová kapela Kulturní úderka z Brna. Poslední jmenovaní do finále postupují jako náhradníci za slovenskou ska kapelu Fuera Fondo, která ze soutěže vzhledem k nedostupnosti některých členů v termínu finálového kola odstoupila.

Která trojice finalistů si zahraje na přelomu července a srpna vedle Američana Mobyho nebo dalších zahraničních i domácích hvězd rozhodne svými hlasy publikum a porota 27. června na Konopišti, kde kromě stage se soutěžícími zahrají na další scéně kapely Keks, Lakeside X, UDG nebo Mňágy a Žďorp, Prague Ska Conspiracy nebo zazpívá Ewa Farna a Marek Ztracený.

Kromě finalistů soutěže O2 Sázavafest Battle na letním open-air festivalu ve středočeském Kácově vystoupí i finalisté soutěže RGM Live Space, a především vítěz mezinárodního klání European Reggae Contest.

Začátek klání na Konopišti je naplánován už na 13:00. Vstupné činí 230 korun předprodejních sítích Ticketpro a Ticketstream, na místě lístek vyjde o 70 korun dráž. Více informací na www.sazavafest.cz.


Profily finalistů:

Agave 9 (indie-rock, Praha)

Pražská skupina Agave 9 vznikla roku 2002. V počátcích své existence byla ovlivněna především kapelami jako Sonic Youth, The Cure nebo Joy Division, postupem času se však vypracovala k vlastnímu pojetí kytarové hudby, melodickým skladbám postaveným na syrových kytarových plochách a přesné rytmice. V listopadu loňského roku kapela na vlastním labelu vydala své debutové album Lights.

http://www.muzikus.cz/kapely/agave-9
http://www.agave9.com

Cosmic Crew (elektronika, Poděbrady/Praha/Čelákovice)

Členové projektu Cosmic Crew podle svých slov pocházejí z planet Země, Ixion a Sedna a nejen to, dokonce i z jiného času. Shodou okolností se tyto vesmírné bytosti sešli na Zemi, aby mohli tvořit hudbu kombinující současné electro styly a hudbu budoucnosti. Mnoho bývalých členů již zemřelo, bylo uneseno na pokusy (pitvy mimozemšťanů) či jinak záhodně zmizelo (Vyjímkou je pouze dětmi oblíbený Santa Claus, který krátce působil v projektu pod přezdívkou Weinachtsman – ten se těší dobrému zdraví a každoročně obdarovává miliony dětí na celém světě). Současnou sestavu tvoří MC Electro Mastermind (zpěv, hudba), Sharik (zpěv), James Lee (hudba, druhý hlas) a Peklák (DJ).

http://www.muzikus.cz/kapely/cosmic-crew
http://www.cosmiccrew.kx.cz

Evelynne (screamo-rock, Praha)

Styl, kterým se pražská čtveřice Evelynne prezentuje, by se dal charakterizovat jako směs emo, screamo, pop-punku, metalu a post-hardcore. Kapela hraje od roku 2005 a věkový průměr jejích členů je v současnosti 20 let. Mezi úspěchy kapely patří vítězství v soutěži Udělej si svůj festival a postup na festival Rock For People 2008, získání ceny poroty na vyhledávací soutěži RockFest Dobříš 2008 a postup do semifinále Emergenza band contestu 2008. Nyní skupina připravuje materiál na chystanou debutovou desku.

http://www.muzikus.cz/kapely/evelynne
http://www.myspace.com/evelynnerock

Charomeliroo (R’n’B-pop, Bratislava – Slovensko)

Charomeliroo vznikli teprve v prosinci loňského roku. Projekt spojuje dva talentované slovenské zpěváky: Robo Pappa, který mimo jiné na Slovensku získal titul Zlatý slavík 2000 a byl nominován na cenu hudební akademie Aurel 2004 v kategorii Zpěvák roku, a Bystríka, jenž zvítězil ve slovenské verzi autorské soutěže Coca-Cola Popstar 2005. Ty doplňuje bubeník a perkusionista Ludo Srnec (doprovázel Richarda Müllera, Ivana Táslera, Daru Rolins a další), baskytarista Peter Kadera (spolupracoval s Mishou a při sólové dráze s Robo Pappem i Bystríkem) a DJ a kytarista Igor Axamit (dvorní kytarista Robo Pappa). Na sklonek letošního roku skupina plánuje vydání debutového alba.

http://www.muzikus.cz/kapely/charomeliroo
http://www.charomeliroo.com

Piosenki (folk, Praha)

Pražská kapela Piosenki vznikla v roce 1999, ale od té doby se její sestava mnohokrát změnila. Na autorské melodie a texty se vždy pokoušela implantovat mnoho různých stylů; koketovala s ambientní tváří svých písní, folk-rockem a zhruba v roce 2005 se ustálila na stylu, který sama charakterizuje jako experimentální folk-folklór. Využívá prvků české, staropražské, polské, ruské, bulharské, řecké i indické hudební kuchyně, některé písně jsou zas inspirované židovskou hudbou, středověkou hudbou nebo šansonem.

http://www.muzikus.cz/kapely/piosenki
http://www.piosenki.cz

Kulturní úderka (R’n’B-blues, Brno)

Skupina Kulturní Úderka se na české scéně pohybuje od poloviny 90. let a hudebně se pohybuje na pomezí blues, rocku, funky a R’n’B). Kapelu tvoří trio instrumentalistů: kytarista a zpěvák Štěpán Dokoupil, bubeník Dan „Dada“ Prýgl a multiinstrumentalista Mojmír „Boba“ Sabolovič, který hraje na baskytaru, kontrabas, conga a kytary. Podle slov kapely samotné při živém vystoupení nebudete postrádat suverénní hráčský projev a živelnou energii.

http://www.muzikus.cz/kapely/kulturni-uderka~15476
http://www.kulturniuderka.com