- Rubrika

O2 Sázavafest Battle 2009

12.2.2009

Hudební portál Muzikus.cz a letní open-air festival O2 Sázavafest dávají šanci všem mladým hudebním talentům získat nové fanoušky. Společnými silami přináší pátý ročník soutěže O2 Sázavafest Battle, díky níž se začínající kapely budou moci v létě představit festivalovému publiku.

Podmínky pro prihlášení:
• autorská tvorba
• vytvorená profilová prezentace interpreta na muzikus.cz
• vystavení mp3 nahrávek (maximálne peti)

Casový harmonogram souteže:
• 2. 2. 2009: vyhlášení souteže
• 15. 3. 2009: uzáverka prihlášek
• 4. 4. 2009: Jarní O2 Sázavafest, zverejnení 8 semifinalistu
• 2x semifinále, 1x Praha (cerven 2009, 1x Konopište (27.6.2009, festival O2 Sázavafest Battle), postoupí 3 vítezové na hlavní scény festivalu a další 3 v poradí vystoupí na obnovené premiére – scéne na zámku, charitativne zamerenou na záchranu Kácovského zámku
• 30. 7. – 2. 8. 2009: O2 Sázavafest

Díky zapojení portálu Muzikus.cz soutež oproti predchozím rocníkum doznává rady zmen. Tou hlavní je zpusob, jakým se do ní zájemci mohou prihlašovat. „internetová komunikace i prezentace se už stala natolik bežnou a dostupnou pro každého, že uzrál cas posunout soutež z posílání (poštovního prihlašování) byt mnohdy roztomilých CD do rychlé internetové formy. Protože však grafické zpracování obalu má mít také jistou grafickou až umeleckou hodnotu, budeme rádi i za ní. Rád bych podekoval teamu muzikusu za jejich rozhodnutí jít do toho s námi,“ ríká poradatel festivalu Pavel Kloupar.

Kapely, ale i sólisté, se mohou hlásit do nedele 15. brezna 2009 na stránkách www.muzikus.cz. Podmínkou je vytvorená profilová prezentace a vystavení hudebních mp3 nahrávek, které zde budou všem hudebním fanouškum k dispozici k poslechu a ke stažení. Pokud interpret na portálu svou prezentaci doposud nemá a souteže se presto chce zúcastnit, muže si ji po registraci vytvorit. Soutež není omezena žánrove, národnostne, ani poctem natocených desek, podmínkou je ovšem autorská tvorba.

„S O2 Sázavafestem jako takovým i souteží samotnou v ruzných formách spolupracujeme radu let, stejne jako na našich stránkách dáváme prostor mladým kapelám. Našim verným, kterí u nás mají svoji prezentaci, ale chceme nabízet i „neco navíc“, což je ted treba práve možnost vystoupení na velkém festivalu. Tento projekt je tak de facto logickým vyústením vzájemné spolupráce,“ dodává šéfredaktor hudebního portálu Muzikus.cz Ladislav Rehounek.

Prihlášené nahrávky zhodnotí porota, v níž vedle zástupcu organizátoru zasednou hudební publicisté a profesionální muzikanti, a vybere šestici semifinalistu. Ta se potom utká 2x v semifinále, 1x Praha (cerven 2009), 1x Konopište (27.6.2009, festival O2 Sázavafest Battle) o prízen návštevníku na spolecných kláních. Práve publikum totiž rozhodne o trojici vítezu (a další trojici také neporažené), kterí budou pozváni k vystoupení na letním O2 Sázavafestu, probíhajícím od 30. cervence do 2. srpna v Kácove. 2 divoké karty z techto 6 udelí odborná porota.

Muzikus.cz
Komunitní hudební portál Muzikus.cz se radí mezi prední hudební portály na ceském internetu. Svým návštevníkum prináší komplexní informace z hudebního sveta vcetne informací o pripravovaných albech a koncertech, reportáže a fotogalerie z akcí, profily hudebních objevu i populárních interpretu, ale i sekce orientované na aktivní muzikanty a príznivce klasické hudby. Opomíjeny nejsou ani kapely a hudební projekty, jež mohou prostrednictvím profilových stránek širokému publiku ke stažení nabízet své mp3 nebo informovat o svých koncertech a dalších novinkách. Soucástí je také katalog Muzikontakt – nejobsáhlejší databáze kontaktu na kapely, hudebníky, nahrávací studia, hudební kluby a další firmy a jednotlivce pusobící v hudební sfére.

O2 Sázavafest (prevzato z www)
Z puvodní jednodenní akce v roce 2001 s jedním podiem a kapacitou areálu 1.800 lidí se postupne prirozeným vývojem stal Sázavafest renomovaným evropským multikulturním festivalem, který nabízí petidením program až na šesti scénách. Návštevnost festivalu dosáhla císla 20.000 lidí a zájem o festival každým rokem stoupá, což je pro poradatele nejen výzvou ale také velkým závazkem. Dramaturgie festivalu má jasný cíl, budovat multikulturní festival s dominantním postavením hudby, která se nebojí pestrosti a naopak sází na multižánrovost. Od roku 2005 již Sázavafest není pouze jednou letním open-air akcí, ale celorocní sítí na sebe logicky navazujících akcí: Jarní Sázavafest, Bitvy o Sázavafest, letní Sázavafest a Klubobraní alias Podzimní Sázavafest.