- RubrikaHudba

Nový unikátní klip Barbory Polákové Krosna je venku

7.6.2017

Po klasicky hraných klipech k hitům Nafrněná a Generace připomíná Barbora Poláková svůj veleúspěšný (mj. dvě ceny Anděl 2015 v kategorii Objev a Píseň roku) eponymní debut dalším videoklipem, v němž se mísí hned několik filmových technik. Vznikl k písni Krosna pod taktovkou mladého japonského režiséra Kosuke Sugimota a produkční společnosti Eallin Prague a jakmile si jej pustíte, bude vám nadmíru jasné, že se jedná minimálně v rámci domácí scény o naprosto unikátní počin.

„Krosna je jedna z mých nejoblíbenějších písniček, proto jsem šťastná, že má svůj klip. Dotočili jsme k původní verzi, která je na desce, část písně, která vznikla spontánně při koncetrech a je teď vlastně katarzním místem, bez kterého už si to ani neumím představit,“ říká k samotné skladbě Poláková.

Nadcházející koncerty Barbory Polákové

24. 6., Jihlava – Jihlavské Havíření 2017
15. 7., Náchod – Pivobraní
28. 7., Výrava – bude upřesněno
5. 8., Světlá nad Sázavou – Sázavafest
25. 8., Brno – Radost
2. 9., Kačina u Kutné Hory – Festival Kefír
9. 9., Sokolov – Den Horníků
17. 9., Prostějov – Hanácké slavnosti

Klip k písni Krosna, ale není jedinou novinkou z tábora Barbory Polákové. Jak populární zpěvačka a herečka podotýká, pozvolna začíná vznikat materiál na její druhé album, který dává dohromady na soustředěních s pianistou Davidem Hlaváčem. Zkrátka nepřijdou ale ani ti, kdo by Barboru letos rádi viděli naživo, jen příležitostí bude oproti loňskému, koncertně nabitému roku poskrovnu (seznam dosud potvrzených koncertů najdete níže nebo zde: barborapolakova.com/koncerty).

„Během tohoto roku bude koncertů maximálně deset. Tak jsem si to vnitřně nastavila a nechci z toho slevit. Chci se maximálně soustředit na nové album, a protože mám dvě miminka, už by to nešlo dát dohromady,“ komentuje to Poláková, kterou budeme moci na podzim, konkrétně od 30. 11. moci vidět také v kině ve filmu Kvarteto, v němž ztvárnila jednu z hlavních rolí, kvůli niž se učila rok na violoncello.