- RubrikaHudba

NoMac – o minulé desce, budoucnu a dvou nových klipech!

4.3.2012

Poněvadž se v Amateriu zabývám zajímavými filmy, které uchází oku obyčejného diváka a hlavně čtenáři našich novin. Rozhodl jsem se, že také na chvíli zavítám na hudební pole a dnes Vám předvedu zajímavou, mladou a rozhodnou osobu, NoMac. Raper z Nového Města na Moravě vydal v roce 2010, konkrétně 23.12.2010, krátko hrající desku EP Andante.  Poprvé se tak dostal do podvědomí českých posluchačů Hip-Hopu. Od té doby objíždí koncerty, nahrál několik krátkých samostatných tracků a před několika dny vydal dva zbrusu nové klipy. Však přestaňme s obecnými kecy a podívejme se, co mi NoMac řekl osobně.

EP Andante, vydal Jsi ho den před Štědrým dnem, už je to víc než rok. Jaký měla deska ohlas?

Myslím si, že vcelku dobrý. Nesetkal jsem se s vyloženě negaivními názory. Někomu se líbila víc, někomu míň, ale to zaleželo na vkusu.

Co jsi chtěl tou deskou říct? Bylo nějaké motto čím se Andante řídilo?

Vždycky jsem chtěl udělat tématickou desku. V té době když jsem ji dával dohromady mi na naší české amatérské scéně chyběl jakási originálnost a schopnost zkusit to trošku jinak. Vzal jsem všechno co se týče rádoby raperů a oblékl je do West Coast beatů. Tohle mi leželo na srdci a předvést tuto tématiku s poklidným podkladem bez násilí se mi myslím docela vydařilo.

Co bys chtěl svou tvorbou vyjadřovat? Jaká témata chceš ve svých textech zpracovávat?

Předně bych nechtěl udělat skladbu, ve které by se o nic nejednalo. Jinak je mi v podstatě jedno o čem mluvím. At‘ už se jedná o běžný život nebo nějaká závažnější témata.

Jaký máš pohled na současnou českou Hip-Hop scénu?

Dle mého je to jakýsi zaseknutý pás. Minimální progres, nic co bych jako posluchač chtěl slyšet.

Myslíš, že existuje nějaký způsob ten stav změnit?

Čas.

Před několika dny Jsi vydal dva videoklipy každý z jiného soudku. Jiskry z našich těl s Dominikou Nejedlou a Sebedestruktivní lyrik, jak se Ti jeví ty dva klipy? Splnily to, co Jsi očekával?

Od každého jsem čekal něco jiného. Popravdě od Jisker větší ohlas, protože je to přece jenom popovější skladba a lidem se líbí. Sebedestruktivní lyrik je čistý underground s názorem. Já jsem s videi spokojený, doufám že i ostatním.

Co chystáš do budoucna? Alba, klipy nebo co je v plánu?

Mám rozdělané dva projekty. Jeden solový a druhý se Zahym, který mi zároveň dělá DJe. Obě desky budou zase underground. Myslím, že je na co se těšit. Od klipů bych se chtěl popravdě na čas odprostit. Tyto dva mi prozatím bohatě stačí. Jinak samozřejmě co objet nejvíce koncertů.

Tak přeji NoMacovi hodně štěstí a spoustu fanoušků.