- RubrikaFestivaly

Největší slovenský festival Pohoda s The Chemical Brothers, Jamie Cullumem, St. Vincent či LP startuje příští týden

29.6.2018

Nabitý program od 5. do 7. července má připravený slovenský festival Pohoda, který je dlouhodobě řazen mezi nejlepší evropské festivaly. Představí plejádu hvězdných jmen současnosti i pozoruhodných legend z 25 zemí světa, v čele s legendou taneční elektroniky The Chemical Brothers, britským krotitelem klavíru Jamie Cullumem, charizmatickými dámami LP a St. Vincent, korunním princem reggae Ziggy Marleym nebo islandskými Gus Gus.

Letošní festival otevře hudba Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany v podání Slovenského komorného orchestru, festival si připomene letošní sté výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků.

V sobotním programu pak vystoupí Československá filharmonie, složená z filharmoniků obou našich států, k níž se přidá Collegium Musicum. Kompletní line-up je k dispozici zde.

Pohoda si stále upevňuje svoji pozici na špičce evropského i celosvětového festivalového pelotonu. Vedle řady nominací i ocenění v anketách hudebních odborníků a festivalových profesionálů to potvrzuje také zájem velkých médií.

Renomované britské deníky The Guardian, Metro či The Telegraph svorně doporučují festival na trenčínském letišti jako jednu z nejzajímavějších a nejoriginálnějších událostí letní festivalové sezóny v Evropě, přičemž zdůrazňují přátelskou atmosférou, dramaturgickou odvahu a nekonformnost i skvěle zvládnuté ekologické hospodářství a servis návštěvníkům. Návštěvníci Pohody jsou hýčkáni na každém kroku.

foto: pohodafestival.sk

Podobné články