- RubrikaNEWS

Nejhezčí školu postavili studenti z Kolína

2.7.2012

Máme nejhezčí školu v Česku. Tím se mohou pochlubit studenti SOŠ a SOU stavební z Kolína. Na mysli mají model školy snů vytvořený z ekologické vlnité lepenky. Právě tato práce totiž získala vítězství v soutěži Stavby z vlnité lepenky a studenti si tak mohou vybrat věci za 25 tis. Kč. Pomyslné stříbro si odnesli studenti z Kladna a na třetím místě se umístili jejich kolegové z Ostravy. V celostátní soutěži se utkalo 18 středních stavebních škol a uspořádal ji už pošesté Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci se společností EKO-KOM a.s. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo životního prostředí.

Nejhezčí školu postavili studenti z Kolína

„Mám velkou radost, i když letos jsem věřil, že budeme mezi nejlepšími třemi. Na výrobě modelu jsme pracovali dva a strávili jsme na tom téměř 300 hodin,“ řekl Martin Svojše, jeden z autorů vítězného modelu, který na něm pracoval se svým kolegou Le Hai Dang.

Soutěž Stavby z vlnité lepenky proběhla již pošesté. Studenti měli za úkol vytvořit model školy snů. Jediným omezením bylo, že k výrobě modelu může sloužit pouze vlnitá lepenka, tedy ekologický materiál používaný k výrobě obalů. Výsledky práce studentů z 18 škol hodnotila odborná porota.

„Porotci hodnotili celkové řešení stavby a práci s vlnitou lepenkou. Studenti v mnoha případech mysleli i na nejmenší detaily a dokázali, že tento materiál má skutečně širokou škálu využití,“ řekl zástupce Svazu výrobců vlnitých lepenek Pavel Sobol

Vítězství a věci dle vlastního výběru za 25 tis. si nakonec odnesli studenti z kolínské Střední průmyslové školy stavební. Na druhém místě se umístili studenti z Kladna, kteří získali prémii 10 tis. Kč. Třetí místo a 5 tis. Kč potěšilo studenty z Ostravy.

Nad projektem převzalo záštitu Ministerstvo životního prostředí a partnerem byla společnost EKO-KOM a.s.