- RubrikaLIFESTYLE

Něco málo o kreatinu…

1.7.2013

Mezi nejpopulárnější doplňky výživy při posilování a kulturistice patří kreatin. Kreatin zabraňuje ukládání nadbytečně přijatých karbohydrátů. Místo tuku se promění v energii pro Váš extrémní trénink. Díky kreatinu tedy svaly získávají více energie a mohou rychleji růst. Kreatin zodpovídá za nárůst čisté svalové hmoty, zadržuje vodu v těle, čímž svaly zvětší svůj objem až o 15%. Kreatin omezuje tvorbu kyseliny mléčné, svaly po tréninku Vás nebudou tolik bolet a díky kreatinu se rychleji zregenerují. Tělo si kreatin dokáže vytvořit v malém množství samo. Při cvičení pro nárůst svalové hmoty je však toto množství nedostatečné. Kreatin obsahují i některé potraviny jako je mléko nebo ryby. Nejjednodušším způsobem pro doplnění dostatečných dávky kreatinu jsou doplňky výživy. Účinek kreatinu může být znát již po několika málo dnech. Kreatin je ideálním doplňkem výživy nejen pro všechny kulturisty, ale také pro hokejisty, fotbalisty, boxery i ragbisty. Kreatin v naší nabídce je pečlivě vybírán odborníky na fitness a kulturistiku.

Kreatinové přípravky slouží k nárůstu maximální síly a energie při krátkodobém výkonu. Existuje několik druhů creatinových přípravků:
Kre-Alkalyn – alkalická forma kreatinu, která se nepřeměňuje na kreatinin. Je tedy bezpečnější a účinnější.

Kreatin monohydrát – monohydrát kreatinu je klasická forma kreatinu, která na sebe váže značné množství vody, čímž sval dostane opticky na objemu. Také se znatelně zvýší maximální síla a to už během 14 dnů jeho užívání.
Creatin Ethyl Ester – moderní forma kreatinu, která na sebe neváže vodu jako kreatin monohydrát. Je tedy vhodná pro sportovce, kteří si potřebují udržet svoji váhovou kategorii a přesto chtějí zvýšit sílu.
Ostatní speciální kreatiny – speciální kreatinové formule slučující výhody kreatinu a jiných účinných látek