- RubrikaLIFESTYLE

Návod, jak jednoduše a rychle zabalit vánoční dárky na pět způsobů

21.12.2012

K pěkným vánočním dárkům patří samozřejmě i pěkná prezentace. A tak je jasné, že balení dárků bychom neměli zanedbat. Máme pro vás pět tipů, jak jednoduše dárky ozdobit, aby udělaly dojem. Návody nezahrnují základní postup balení jednotlivých dárků do papíru, to si připravíme předem.

Rafinovaný kužel

Obyčejný dárek bez stužky nebo mašle je nuda. Zkuste to s kuželem. Ustřihneme si kousek balícího papíru (s délkou o něco kratší než délka samotného dárku). Buď můžete využít stejný vánoční papír, jako jste použili na dárek, nebo použijte nějaký hodící se jednobarevný.

Z jedné strany začneme rolovat, abychom vytvořili kužel.

Ustřihneme si kousek izolepy a užší konec kuželu přilepíme na horní stranu dárku.

Poté provlékneme pod kuželem stužku a zavážeme. Nůžkami pak stužku ještě nařasíme, aby se na dárku hezky vlnila a máme hotovo!

Famózní vějíř

Tento vějíř vypadá velmi honosně, přitom to není zas až taková věda. Opět si připravíme kus balícího papíru. Měl by mít obdelníkový tvar.

Poté ho začneme z jedné strany skládat jako harmoniku. Když dojdeme na konec, přehneme harmoniku na půl a na jedné straně slepíme dva konce izolepou.

Když máme konce slepené, provlékneme uprostřed stužku a zavážeme na uzel. Nechte si jí raději delší, aby vám pak nechyběla.

Teď už zbývá rozevřít zbytek vějíře a opět slepit konce izolepou. Vznikne nám kulatý vějíř.

Vějíř otočíme barevnou stranou nahoru a upevníme na dárek. Hotovo!

Sladký bonbónek

Tento styl balení ocení hlavně děti. Pokud máte nějaký dárek v podlouhlém tvaru, stačí ho zabalit a z každé strany zavázat. Dostanete tak tvar bonbónku, který je velice oblíbený.

Mašle zakoupená

Tohle je opravdu velmi rychlá a jednoduchá varianta. Stačí, když budeme mít připravenou mašli v barvě stužky. Zavážeme stužku klasicky přes dárek a uděláme pevný uzel.

Nalepíme na uzel doprostřed připravnou mašli…

… a je zabaleno!

Mašle vyrobená

A teď trochu složitější varianta. Mašli si vyrobíme. Připravíme si opět obdélníkový kus balícího papíru a z každé strany

(asi1,5 cm ) ho zahneme pomocí izolepy.

Znovu složíme jako harmoniku.

Uprostřed ho pevně svážeme stužkou.

Aby byla mašle hezky uhlazená, uprostřed přelepíme proužek stejnobarevného papíru.

Na dárek si předem nalepíte nožičky mašle. Také je předtím z každé strany o kousek zahneme, aby byly pevnější.

A na to nalepíme střed naší mašle. Na lepení používejte průhlednou úzkou izolepu.

Doufáme, že pro vás naše tipy byly užitečné a přejeme krásné vánoční svátky!