- RubrikaNEWS

Navigátor Bohuslav Ceplecha tragicky zemřel. Rally Bohemia byla předčastně ukončena

14.7.2012

Mladá Boleslav 14.7. – Navigátor vítěze Martina Semeráda na Krkonošského rally 2012 – Bohuslav Ceplecha († 35) zemřel. Na 3. rychlostní zkoušce Rally Bohemia posádka automobilu Mitsubishi Lancer Evo IX  narazila do stromu. Po několika pokusech resuscitace a při převozu do liberecké nemocnice Bohuslav Ceplecha bohužel tragicky zemřel. 

Martin Semerád nehodu naštěstí přežil. Po nehodě byl transportován vrtulníkem do liberecké nemocnice s poraněnou klíční kostí. Příčina nehody není bohužel známa, ale policie je v domění, že přes cestu Martinovi Semerádovi a Bohuslavu Ceplechovi přeběhl nějaký divák, či dokonce srna.

Všechny závodníky Rally  Bohemia v Mladé Boleslavi nehoda natolik zarmoutila, že následovně byla rally předčastně ukončena. Na facebooku se už nyní objevují komunity se vzpomínkou na Bohuslava Ceplechu, kde vzdávají čest jeho památce. Česká rally přišla o jednoho z nejlepších navigátorů, neboť tato dvojice (Martin Semerád a Bohuslav Ceplecha) měla za sebou mnoho úspěchů a vítezství. Tato nehoda se zapsala do jednoho ze seznamů tragických nehod na rally během deseti let.

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...