- RubrikaKULTURA

Naplánujte si léto plné festivalů!

17.7.2011

Dlouho očekávaná letní sezóna je tady a s ní přichází spousta zábavných akcí pod širým nebem. Milovníky open-air koncertů jistě potěší zpráva, že je na letošní léto naplánováno více než 600 hudebních festivalů.

Sázavafest (4. – 7.8.2011) letos láká návštěvníky na vystoupení kapely Kosheen nebo Monkey Business, na Benátské noci (29. – 31.7.2011) to rozjede třeba Divokej Bill, Chinaski nebo Aneta Langerová. Další z tradičních festivalů, které stojí za to navštívit díky jedinečné atmosféře, je zajisté Vizovické Trnkobraní (19.8. – 21.8.2011). Zde můžete zhlédnout nejen populární kapely jako No Name nebo třeba NightWork, ale také se pobavit sledováním mezinárodní soutěže v pojídání švestkových knedlíků. Jak se ale na takový festival připravit?

Ze všeho nejdříve je třeba si rozmyslet, který festival nejlépe odpovídá Vašim zájmům. Jak se ale orientovat v tak velkém množství lákavých akcí? Všechny je určitě navštívit nestihnete. Své putování po hudebních vystoupeních pod širým nebem si můžete naplánovat na stránkách http://festivaly.sms.cz, kde získáte přehledné informace o programech všech festivalů, které se budou letos v létě konat. Vyberte si ten pravý fesťák pro Vás dle požadované lokality a vystupujících kapel. Neznáte některého z interpretů? Dostupné videoklipy, ukázky tvorby a popisy kapel a zpěváků Vám pomohou v rozhodování, kam se letos vypravit a napoví, co od daného festivalu čekat.

V případě, že máte vybráno, je dobré se také zamyslet nad tím, jak se na festival správně vybavit. Rozhodně by Vám neměl chybět stan, karimatka a spacák. Postačí i lacinější, kterých Vám v případě poškození nebude tak líto. Důležitým artiklem je také pokrývka hlavy, s úpalem si moc zábavy neužijete. Co se týče hodnotných věcí a peněz, zvažte, zda je nutné brát si s sebou cennosti a větší finanční obnos. Festivaly navštěvuje velký počet lidí a to nahrává kapsářům a různým zlodějíčkům, kteří Vám mohou v nestřežené chvíli prošmejdit stan. Cenné věci proto nikdy nenechávejte bez dozoru! Počítejte také s tím, že se může zhoršit počasí, pro takové případy se obrňte dobrou náladou a do batohu přihoďte ještě gumáky. Návštěvníci v promočených teniskách Vám je budou závidět.

Naplánujte si s partou přátel léto plné festivalů a nepropásněte vystoupení svých oblíbených kapel. Stačí si jen vybrat.

Podobné články