- RubrikaLIFESTYLE

Na trh míří unikátní Záložkodeník pro vášnivé čtenáře

8.9.2019

Na trh právě míří unikátní kombinace čtenářského deníku a kreativních záložek, který vám do čtení vnese úplně nový rozměr.

Na záložky si při čtení knih můžete psát či kreslit. Zaznamenávat své pocity, poznámky nebo nápady. Po dočtení si pak záložky zařadíte do Záložkodeníku. Vše, co jste kdy četli, bude uchováno na jednom místě. Vzpomínky a myšlenky, které jste při čtění měli, si tak kdykoliv oživíte.

Jak to všechno začalo?

„Jsem vášnivý čtenář. U čtení mě napadá spousta myšlenek,“ říká autor nápadu Oldřich Antoš. „Dříve jsem si je psal všude možně, ale poznámky jsem většinou někam založil a už nenašel. Tak mě napadlo psát si poznámky na záložky. Skvělý nápad. Jenže jsem začal ztrácet i ty záložky :-). A tak mi došlo, že si musím udělat nějaký deník, do kterého si budu záložky vkládat a uchovávat na později. Vznikl tak nápad, který jsem si pracovně nazval Záložkodeník a na jeho realizaci jsem začal pracovat s designérkou a youtuberkou La Terez.“

Celý příběh si můžete přečíst zde.

Deník je vyroben z umělé kůže. Záložky jsou tištěny na recyklovaný papír. V Záložkodeníku je celkem 30 záložek, s 15 různými designy (každý design najdete uvnitř hned dvakrát).

Pokud vás Záložkodeník zaujal, můžete jej podpořit na HitHit zde.