- Rubrika

Na O2 Sázavafestu se bude létat vrtulníkem

28.7.2009

Prohlédněte si celý areál pěkně z výšky v exkluzivním vrtulníku, vyzívají pořadatelé O2 Sázavafestu své návštěvníky na internetových stránkách festivalu. Během festivalu se hudebním fanouškům může naskytnout pohled na areál Malá Strana i přilehlé okolí z vrtulníku MD 520 N.

„Čtyřmístný vrtulník (pilot + 3 cestující) létá rychlostí 180 km/hod, návštěvníci si tak budou moci prohlédnout celou akci během několika okamžiků. Potom záleží jen na nich, jak daleko si budou chtít zaletět,“ řekl za festival ředitel Pavel Kloupar.

Další novinkou O2 Sázavafestu bude i písečná pláž, která od minulého roku vyrostla na břehu Sázavy v areálu festivalu. Z ní bude možný přístup do vody rovnou od kulturního dění. Na bezpečnost návštěvníků na pláži bude dohlížet nejen bezpečnostní služba, ale také dva profesionální plavčíci.

Nabízí se trasy letu vrtulníkem:

TRASA I. Kácov – Český Šternberk (10 minut)

Trasa: Proletíte nad festivalem a zamáváte kamarádům. Poté vrtulník nabere potřebnou výšku a poletí nad historický hrad Český Šternberk, který obletí. Při cestě zpět proletí nízko nad řekou a bude kopírovat její tok, dále bude pokračovat přes rozkvetlé louky, u řeky vyruší pár rybářů… U Soběšína opět nabere potřebnou výšku a poletí zpět. Přes kraj městečka Kácov půjde vrtulník na přistání.

TRASA II. Kácov – Český Šternberk – klášter Sázava (15 minut)

Trasa: Začátek trasy je stejný, jako u TRASY I. Poté, co si prohlídnete hrad Český Šternberk, poletí vrtulník směrem na Borovou, kde sestoupí nízko nad řeku a bude kopírovat její tok, proletí nad loukami a určitě předletíte pár vlaků. Hned potom se ocitnete nad klášterem Sázava, prohlídnete si jej a přes kopečky poletíte zpět na festival.

TRASA III. Kácov – přehrada Želivka (15 minut)

Opět se proletíte nad festivalem a můžete zamávat kamarádům. Poté vrtulník vyletí přes Kácov, doletí až k dálnici D1, kde si zazávodí s auty. Po pár kilometrech letu nad dálnicí vrtulník prudce zatočí doleva a klesne k hrázi přehrady Želivka. Po velmi nízkém průletu nad přehradou opět vystoupá a na chvíli zůstanete „stát“. Přes Žďár nad Sázavou se vrátí zpět na festival.

Více informací o stroji, fotogalerie, možné trasy letů na O2 Sázavafestu a mnohé další najdete na www.vrtulniky.cz.

foto: vrtulniky.cz