- RubrikaSportuj

Na evropské úrovni se prosadil, teď to zkusí ve světě – Martin Licek

2.5.2013

Rodák z Havlíčkova Brodu loni v létě vybojoval páté místo na evropském šampionátu v plážovém volejbale kategorie do osmnácti let. Teď zase jede se šestkovou reprezentací juniorů na kvalifikaci o světový šampionát. Řeč je o mladém nahrávači Martinu Lickovi.

S volejbalem tento talent začínal celkem pozdě. Trénováním se ale začal zlepšovat. „Začínal jsem ve třinácti letech pod svým otcem Janem Lickem. Od té doby co jsme v Brně, tak trénuji celkem sedmkrát týdně. Je to náročné, ale dá se to zvládnout.“ říká mladý talent.

Pokud jde o volejbalové vzory, lepší si Martin Licek vybrat nemohl. A blízko k němu má také regionálně: „ Mým vzorem je rodák ze Světlé nad Sázavou Petr Pláteník.“ Na evropském šampionátu v beachvolejbale hrál společně s Donovanem Džavoronokem, synem známého českého volejbalisty. Jak se k sobě tito dva dostali, si ale Martin ani nepamatuje: „Myslím, že mi Doník jednou zavolal, jestli bychom si spolu nezahráli nějaký turnaj a potom jsme spolu už zůstali.“

Každá dvojice plážových volejbalistů má svého ‚vedoucího‘. Ovšem u pár Licek Džavoronok je to lehce jinak. „Na kurtu, si myslím, že jsem vedoucí spíše já. Ale kdo má z nás dvou poslední slovo? Tak na to je jasná odpověď, Otec Doníka, pan Džavoronok.“ přibližuje Martin s úsměvem na rtech.

Zajímavý je také příběh Martina, co se týče postů. Ještě před rokem byl kapitánem kadetské reprezentace a hrál na smeči. Od letošní sezóny hraje na nahrávce. A právě tento post bude zastávat i na kvalifikaci na MS juniorů. Ta čeká svěřence trenéra Petra Judy od 7.května v Srbsku.