- Rubrika

Multimediální divoká párty Fřesh Fľesh

27.4.2009

Fřesh Fľesh je nový multimediální projekt, prezentující mladé české a slovenské umění: od divadla přes hudbu po nová média. V rámci pravidelných parties konaných jednou za měsíc se mladí tvůrci svým divákům představí naživo, na webu pak virtuálně. Cílem Fřesh Fľeshe je mapovat současnou tvůrčí scénu a přiblížit ji divákům.

V rámci pravidelných eventů Fřesh Fľesh nabídne umění čerstvých tvůrců ve formě čtyř půlhodinových performačních bloků: těšte se na nejčerstvější film a video, divadlo, vizuální umění, design či hudbu, ale i obtížněji zařaditelné umělecké formy. Druhá stage patří mladým DJs a VJs, kolekci současného videa a dalšímu doprovodnému programu. Jedinými kritérii při výběru umělců jsou jejich kvalita a zajímavá interpretace tématu dané akce.

Na minulých večerech, které se konaly například v Café Teatr Černá Labuť nebo na Trafačce, se mimo jiné představili Bohdan Bláhovec, dné, Toy_Box, Akkamiau, David Demjanovič či Jarmila Mitríková.

Nejbližší akce: Virus (7.5.2009), Tělo (28.5.2009) a Živijó (25.6.2009). Fřesh Fľesh je otevřenou a stále se proměňující platformou, která neustále vyhledává nové kvalitní umělce.

Na webu Freshflesh.cz se postupně utváří katalog mladých umělců a projektů, jejich prací a dalších materiálů s nimi spojených: visualů, videa či audia. Kromě profilů web obsahuje i videokanál poskytující současné české a slovenské video (od dokumentů po videoart) a další rubriky, které se věnují virtuální prezentaci mladých jmen.

Projekt vznikl z iniciativy tří studentů, jimž chyběl projekt, který by reflektoval českou a slovenskou scénu jako celek a zároveň by fungoval jako kvalitní podpora mladého neetablovaného umění v jeho prezentaci. Otevřenost Fřesh Fľeshe neznámým jménům je v pražském kontextu ojedinělá.

http://www.freshflesh.cz

http://www.myspace.com/bezhranic