- RubrikaFASHION

Móda z Ria: Jaký tým to nejlépe vyladil

18.8.2016

Který tým to skvěle vyladil a naopak kterému se moc nevedlo?

KANADA

Canada

Kanadské uniformy jsou z dílny proslulé značky Dsquared2. Na sakách Kanaďanů oceňuji hravost a kreativita ve střihu. Střih saka vychází z klasického žaketu. Návrháři ho ale přetransformovali do skvělého novodobého tvaru! Vedle klasických patkových kapes se nebáli přidat ani výrazný zip. Výrazný javorový list na zádech odráží jejich odhodlanost. Zde je vidět, že minimalistický přístup funguje a posunuje módu stále kupředu.

VELKÁ BRITÁNIE

velkabritanie

Angličané se vytáhli a strategicky vsadili na spolupráci se Stellou McCartney a značkou Adidas. V tradičních barvách britské vlajky předvedli modré legíny a bílé svršky s červenými akcenty. Návrháři nezapomněli ani na velká písmena GB. Vše působí sportovně, tradičně a přitom velmi svěže!

Kromě jiného oceňuji, že si návrháři vyžádali zpětnou vazbu od sportovců na dotaz, jak zlepšit jejich výkonnost. Výsledkem všeho jsou tyto skvěle ergonomicky dořešené outfity s inovacemi jako nové o 10% lehčí syntetické tkaniny než měli Angličané použity na olympiádě v roce 2012.

ŠVÉDSKO

swedish

Švédsko se nechalo obléknout značkou módního řetězce H & M. Kromě barev vlajky v tomto případě žlutá symbolizuje barvu zlata a tmavě modrá uniformní řád.
Toto sympatické a nápadné oblečení bude určitě na prvních příčkách prodejů nejen švédských řetězců. Velké plus Švédi získali za to, že oblečení je vyrobeno z recyklovatelných materiálů: legíny, větrovky i mikiny.

A KOMU SE TO LETOS NEPOVEDLO?

NĚMECKO

deutschland

Německý tým se rozhodl jít ve stylu 50 odstínů šedi. Přesto, že se teploty v Riu blíží 30ti stupňům, Němcům bylo chladno. Součástí jejich outfitů byli nehodící se dlouhé šedé parky, černé termo-legíny , šedivé elastické sukně ve zvláštní délce a jakási pro ně „slavnostní“ červená trika. Doufejme, že když už obětovali svůj vkus, tak snad jim alespoň teplo.

ITÁLIE

italia

Sportovci z rodiště mnoha slavných módních dómů to letos moc nevyladili.Rozhodli se nosit tmavě modré unisexové neforemné cosi, co připomíná „nádražáckou“ uniformu. Snad se ten temný houf s červenými špičkami příští rok polepší.

ČESKO

cesko

Češi,Češi, Češi…co k tomu říci. Karnevalová saka připomínající vězně z pohádek, bavlněná trička a šílené kloboučky. Na to, že jsou Češi tolik vyhlášení láskou k outdoorovému oblečení se bohužel při první sportovní příležitosti obléknou do nevkusných sak. Někdy méně znamená více.

foto: Oficiální Facebook a Instagram týmů

Hodnotila módní stylistka Ellen Crháková.

Ellen Crháková

"Passion for a fashion" tak by se dalo nazvat mé heslo, které mě přivedlo až do této redakce. Mám ráda styling, trendy a celé to krásno okolo.

Podobné články