- RubrikaSportuj

Mistrovství světa volejbalových juniorek se odehraje v Brně

3.5.2013

Ženský volejbal a Brno patří k sobě. A to ví také na mezinárodní scéně. Proto bylo právě tomuto moravskému městu svěřeno pořadatelství Mistrovství světa juniorek ve volejbalu. To se bude konat 21. – 30. června.

Mistrovství světa juniorek bude největší mezinárodní akcí, kterou bude Český volejbalový svaz v letošním roce pořádat. Předseda organizačního výboru a místopředseda ČVS Robert Urbánek měl před sebou zodpovědný úkol: Vybrat dvě sportovní haly, ve kterých budou nejlepší týmy světa bojovat o světový titul.

Hned v počátku jednání bylo téměř jisté, že jedním z dějišť mistrovství světa bude Městská hala míčových sportů na Vodově, kam již v minulosti zavítal volejbalový fanoušek na zápasy Evropské ligy či mistrovství kadetů a kadetek. Vedení ČVS se zástupci FIVB rozhodli, že druhým dějištěm šampionátu Mistrovství světa juniorek 2013 bude Kajot Arena. „Přestože Kajot Arena nedisponuje dalším kurtem pro warming up hráček před utkáním, což byl jeden z požadavků FIVB, jsem velmi rád, že rozhodnutí nakonec padlo na Kajot Arénu. Věřím, že hala bude důstojným prostředím pro pořadatelství takovéto významné akce. Inspekce byla s dosavadními přípravami šampionátu velmi spokojena, takže můžeme v klidu pracovat dál,“ říká Robert Urbánek. Kajot Arena dokonce budou hlavní halou šampionátu.

České juniorky, které se již nyní na tento vrchol připravují, budou hrát své zápasy, i v případě postupu do dalších bojů, právě v Kajot Areně. Ta má kapacitu 7 000 fanoušků a tak bude jistě vždy šance najít si místo a přijít fandit.