- RubrikaSportuj

Michal Šlesingr díky chybě soupeře v Rusku třetí

17.3.2013

Český biatlonista Michal Šlesingr měl stíhací závod v ruském Chanty Mansijsku výborně rozjetý. Do třetí střelby. Do cíle dojel sedmý, na stupních vítězů ale stál po boku Martina Fourcada na třetí pozici. A to díky chybé svého soupeře.

Výsledky v cíly nakonec byly následující : První byl Christoph Sumann z Rakouska, druhý starší z dvojice francouzských bratrů Simon Fourcade, a třetí dvojice Michal Šlesingr a Martin  Fourcade. Českého biatlonistu na stupně vítězů dodatečně dostala Jury. A to díky chybě německého Andrease Birnbachera.

Michal Šlesingr si ale v celém závodě vedl výborně, a to i díky osmému místu ze sprintu. Na ležkách střílel bezchybně a jel ve skupině na čele závodu. Jenže poté přišla třetí střelba. Najedou Michal měl ruku nahoře a i přesto mu terče mizely. Střílel do nich soupeř. Než se mu terč vrátil do původní pozice uběhlo mu několik vteřin.

Možná i to ho stálo tři chyby, které na stojkách udělal. Na trati byl ale nejrychlejší a dojel sedmý do cíle.

Ondřej Moravec měl závod po ležkách také dobře rozjetý. Na jeho oblíbených stojkách přišly 4 chyby. Ondřej obsadil 22. místo. Podobně na tom byl i Zdeněk Vítek, i on na stojce chyboval a to třikrát. Jeho běh ale nebyl v chumelenici, která v Rusku byla, moc dobrý. A nakonec z toho bylo 48. místo.