- Rubrika49. MFF KV

Mel Gibson převzal cenu, uvedl filmy, rozdal úsměvy a odletěl

6.7.2014

Hollywoodská star Mel Gibson dnes opustila Karlovy Vary. Oscarový herec přiletěl do lázeňského městečka v pátek a strávil zde tři dny. Měl velmi nabitý program, z Varů odlétal dobře naladěn.

Od pátečního rána se Karlovy Vary na známého herce jenom chvěly. Fanoušci ho očekávali všude, kde se dalo. U letiště, u hotelu Pupp i u hlavní budovy Thermal. Mezi ženským obecenstvem se šuškalo, jak asi bude vypadat, jestli přijede oholený, v jaké náladě. A pak večer se všichni konečně dočkali!

Mel Gibson a Jiří Bartoška

Mel Gibson a Jiří Bartoška

Při příjezdu na červený koberec to vypadalo jako déjà vu. Podobně, jako John Travolta minulý rok, nezmizel Mel Gibson hned do Velkého sálu Thermalu, ale věnoval čas trpělivým fanouškům, kteří na něj hodiny čekali. A tak si v doprovodu svých bodyguardů prošel podél zátaras sem tam a ochotně rozdával autogramy i úsměvy.

Mel Gibson obdržel Křišťálový globus

Mel Gibson obdržel Křišťálový globus

Převzal Křišťálový globus a pokračoval. Ten samý večer totiž v Letním kině zahajoval film Mad Max, neboli Šílený Max. Mimochodem film vidělo 3152 lidí, což je o 900 více než v loňském roce, kdy se promítala Pomáda.

Druhý den v sobotu večer natáčel ve Velkém sále pořad Na plovárně s Markem Ebenem. Diváci byli spokojení. Po natáčení totiž Gibson uvedl jeho poslední režijní snímek z roku 2006 Apocalypto a sám si sedl mezi ně. Možná film dlouho neviděl a chtěl si ho opět připomenout.

Plovárna živě s Markem Ebenem a Melem Gibsonem.

Plovárna živě s Markem Ebenem a Melem Gibsonem.

Mel Gibson ve Velkém sále

Mel Gibson ve Velkém sále

Hvězdám se v Karlových Varech líbí. Stejně tak Melu Gibsonovi, kterého nejvíc fascinovalo, že je tady hodně lesů. Pro rozhovor s ČT si pochvaloval, že jsou zde lidé velmi přátelští. A snad tomu tak je, že? Mel je sice pryč, ale dnes přijíždí Franco Nero a festival ještě není ani v půlce. Tak užívejte! 

Foto: Jan Furiš (mezinami.cz)