- RubrikaSportuj

Maki a Kiki vzpomínají na Londýn rok poté!

7.8.2013

Markéta Sluková a Kristýna Kolocová mají svůj parádní úspěch z olympiády skoro rok za sebou. Ovšem vzpomínky na něj jsou pořád v hlavách fanoušků i samotných hráček. V tomto rozhovoru si můžete přečíst, jak děvčata na Londýn vzpomínají.

Bude již skoro rok od olympiády. 5. Místo je velký úspěch. Jak na to vzpomínáte?

Olympiáda pro nás byla zlomovou událostí a možná až teď si plně uvědomujeme, jak se nám tím změnil život. Těžko se to popisuje, byl to zážitek, který si budeme navždy pamatovat.

Především výhra nad Brazilkami byla úžasná. Ovšem který zápas byl pro Vás ten, na který nezapomenete?

Ten s Brazilkama, samozřejměJ.  Možná taky úplně ten prvním, který jsme odehrály proti rakouským sestrám Schwaiger-Schwaiger. První set jsme hodně prohrály, ale zápas jsme nakonec stejně vybojovaly. Dokázaly jsme si, že pokud se nevzdáme, je v našem týmu veliká síla.

Jaké byly noční zápasy? Byla to náročná změna denního rytmu?

Na noční zápasy jsme vůbec nebyly zvyklé, takže to pro nás bylo veliká a náročná změna. Chodily jsme pozdě spát, vynechávaly snídani, vstávaly ve 12h. To většinou není nás denní rytmus.

Jak vůbec vzpomínáte na Londýn? Organizace, ostatní sporty, atd.

Londýn být zážitkem se vším všudy. Je to krásné město a s pořádáním tak obrovské akce si, alespoň dle nás, poradili velice dobře. Jiné sporty jsme bohužel neviděly, protože jsme dlouho hrály, to nás teď trochu mrzí.

zdroj foto: web beachvolejbalistek