- Rubrika

Majáles hledá Krále a Královnu

27.2.2009

Světlá nad Sázavou – Jak jste již možná zjistili, studenti světelského gymnázia budou v květnu toho roku pořádat studentské slavnosti, Majáles 2009. A k Majálesu patří i tradiční volba Krále a Královny. Jinak řečeno volba nejpopulárnějšího žáka střední školy.

Volba Krále a Královny patří ke každému Majálesu. A proto i světelští jí do svého programu zařadili. Něčím ale tato volba bude jedinečná. „Naše volba Králů a královen je výjimečná tím, že jsou do ni zapojeny obě střední školy. Jak Akademie – VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou tak i Česká zemědělská akademie Humpolec, která má ve Světlé odloučené pracoviště,“ přiblížila Michaela Aubrechtová, studentka světelského gymnázia, ojedinělost této ankety.

Na nápad zapojení i druhé světelské střední školy do Majálesu přišel ředitel gymnázia Mgr. Jindřich Vodička. „Pana Vodičku toto napadlo, hned po vzniku myšlenky Majálesu. A na nás bylo vymyslet pro ně dobrý druh zapojení. A tím se ukázala být právě anketa Král a Královna Majálesu. Samozřejmě jde o i navázání spolupráce obou škol,“připojuje informace vzniku nápadu projektová manažerka Majálesu Michaela Poláková.

A jakým způsobem vůbec probíhal výběr soutěžících? „V každé třídě, v obou školách, proběhlo volení třídního krále a královny. Ti poté postoupili do semifinále, které probíhalo na našich webových stránkách www.svetlamajales.estranky.cz v sekci Král a Královna Majálesu do konce února. Semifinále tam probíhaly už od prosince. Někteří ze semifinalistů měli velkou podporu, ale jedno semifinále bylo velice vyrovnané a šlo o každý bod,“ Popisuje průběh soutěže Aubrechtová. „Celkový počet žáků, kteří byly voleni na Krále a královnu Majálesu byl 186 žáků z 24 tříd obou středních škol ve Světlé,“ dodává čísla Poláková

Nyní se již dává dohromady porota a úkoly. Bohužel karty zůstávají skryté. Ani jedna z organizátorek zatím nic nepřiblížila, ale : „Budou zajímavé úkoly i zajímavá porota,“ říká Aubrechtová.

Více informací najdete na www.svetlamajales.estranky.cz , nebo se obraťte na e-mail svetlamajales@centrum.cz.

foto: sxc.hu