- RubrikaSportuj

Liga mistrů je pro Ostravu velkým svátkem

15.10.2013

Vyhrát minimálně jedno, ale lépe dvě utkání v základní skupině 2014 CEV DenizBank Volleyball Champions League. Takový je cíl volejbalistů VK Ostrava, kteří si ziskem titulu zajistili po sedmi letech návrat do této soutěže.

„Jako asistent reprezentačního trenéra jsem viděl na nedávném mistrovství Evropy některé z hráčů, proti kterým budeme bojovat v Lize mistrů. Jejich úroveň je velmi vysoká a pro nás bude každý zápas velkou zkušeností. Jsem rád, že vedení klubu dokázalo zajistit podmínky pro účast v této soutěži, protože bez konfrontace s nejlepšími evropskými kluby se naše výkony nemohou posouvat dál,“ řekl trenér Zdeněk Šmejkal.

Z týmu, který nečekaně vybojoval titul mistra republiky, odešly dvě velké opory – univerzál Peter Michalovič a libero Jan Václavík. Na jejich místa přišli noví hráči. Americké libero Nick Castello, švédský blokař Erik Sundberg a slovenský univerzál Igor Rehák. „V tuto chvíli nemohu říct, zda dokážou nahradit loňské opory, ale myslím, že celková kvalita týmu zůstala stejná.“

Ostrava bude hrát své zápasy Ligy mistrů na zimním stadionu v Ostravě-Porubě, tedy hale pro tři a půl tisíce diváků a vedení klubu věří, že hráči budou mít velkou diváckou podporu. „Je to veliký svátek pro celý region. Jsme rádi, že nás podpořilo vedení města Ostrava i Moravskoslezského kraje. Bez jejich pomoci bychom tuto prestižní soutěž hrát nemohli,“ řekl novinářům manažer klubu Tomáš Zedník.

Na úvod čeká ostravský tým ve skupině B 22. října řecký Olympiacos Piraeus, 5. listopadu změří síly s ruským mistrem Belogorie Belgorod a na závěr 10. prosince belgický vicemistr Niloko Maaseik. Všechny zápasy se hrají od 20 hodin a všechny vysílá v přímém přenosu Česká televize. Vstupné je sto korun, děti a důchodci zaplatí šedesát korun.

Jaroslav Odstrčilík