- RubrikaSportuj

Letošní sezónu je hvězdou biatlonistka Gabriela Soukalová

20.1.2013

Mistroství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě začne 7. února. A česká reprezentace má nejedno želízko v ohni. Prvním z nich je největší hvězda ženské reprezentace, Gabriela Soukalová.

Gabriela se narodila 1. Listopadu 1989. Od jejich začátků jí trénovala matka Gabriela Soukalová starší, a otec Karel Soukal. Mimochodem matka Gabriely je medailistka z olympiády ze Sarajeva v roce 1984, kde získala stříbro v běhu na lyžích. V současnosti jí však trénuje Jindřich Šikola, trenér reprezentace.

Úspěchy Gabriely Soukalové začaly na Mistrovství světa juniorů. Tam v sezóně 2008/2009 získala zlatou medaili ve štafetovém závodě společně s dalšími češkami. Účastnila se i Zimních olympijských her ve Vancouveru.

Velkou část sezóny 2011/2012 laborovala s nemocemi. Mononukleóza jí vyřadila na více než 5 měsíců.

Do sezóny 2012/2013 ale vlétla jako uragán. Hned v prvním závodě sezóny, ve smíšené štafetě, pomohla české čtveřici na třetí místo. Štafetu jela společně s Veronikou Vítkovou, Ondřejem Moravcem a Michalem Šlesingrem. A 14. prosince tento výborný vstup zužitkovala ve své první vítězství ve Světovém poháru. To získala ve sprintu ve Slovinské Pokljuce. Tento výborný výsledek ještě doplnila 2. místem ve stíhacím závodě a 3. místem v závodě s hromadným startem. Vše ve slovinské Pokljuce.

Vstup do nového roku se jí moc nevyvedl, byla totiž nemocná. V německém Ruhpoldingu však pomohla české štafetě ve složení Veronika Vítková, Kristýna Černá a Veronika Zvařičová k senzačnímu třetímu místu.

foto: zdroj: www.biatlonnmnm.cz