- RubrikaSportuj

Lepší vstup do finále poháru házenkářů měl Jičín

27.3.2013

První finálové utkání Českého poháru mužů v házené se konal v neděli v Jičíně. Utkal se v něm domácí tým s celkem Cement Hranice.

Pro oba celky šlo o debut ve finálovém zápase. Domácí celek začal zápas lépe. V úvodu šel dokonce do vedení 9:5. Nakonec první polovina zápasu dopadla výsledkem 13:11.

Začátek druhé půle se naopak povedl hostujícím Hranicím. Ty na konci 35.minuty vedly 14:13. Domácí hráči ale zabrali a díky desetiminutovému stahování se dostali do vedení 20:16. Posledních deset minut začínalo na stavu 24:19 pro Jičín. Soupeř ale zabral také a snížil na konečných 28:27.

Každý fanoušek házené si tedy může vykalkulovat, že v lepší pozici je v tuto chvíli tým Hranic. Ten bude hrát odvetné utkání v domácím prostředí. Zde je zajímavá matematika. Jičin musím v Hranicích vyhrát remizovat nebo prohrát o jednu branku. Pokud ale nevstřelí více než 27 branek o vítězi by rozhodly sedmimetrové hody.

Nejlepšími střelci týmu Jičína byla dvojice Babík a Král. Dále výborně zahrál také Zeman. Jak zápas v Hranicích dopadne? To se dozvíme v neděli 31.března.