- RubrikaLIFESTYLE

Krok za krokem: Jak jednoduše zvládnout dokonalý tvar obočí pomocí šablony

20.10.2012

Upravené obočí je základ vzhledu každé dámy. Má tu moc měnit výraz obličeje. Je-li správně vytvarováno,  krásně zdůrazňujě oči. Přinášíme vám návod krok za krokem, jak profesionálně a snadno obočí podle šablony vytvarovat. S trochou trpělivosti a správných pomůcek se vám jistě podaří upravit obočí symetricky.

Základní potřeby pro správnou úpravu obočí

Budeme potřebovat pinzetu, tužku na obočí s kartáčkem, malé nůžky a samozřejmě šablonu. Šablony na obočí zakoupíte v každé drogerii, doporučujeme například od essence. 

Potřeby pro úpravu obočí.

Pokud máte obočí příliš tenké, nechte ho tři až čtyři týdny dorůst a teprve potom se pusťte do tvarování. Někdy se stane, že vytrhneme moc chloupků a obočí pak nevypadá pěkně. 

Vždy je dobré vyčistit si pleť, zvláště u obočí. Čistá pleť vám pomůže omezit riziko vzniku infekce. Jsou tři základní a zásadní pravidla, které by se při úpravě obočí měly dodžovat – tvar, plnost, oblouk. Tvar obočí by měl vždy ladit k celkovému vzhledu a k vašim očím. Cílem je doplňovat, nikoli jim dominovat. Plnost obočí rámuje oči. Rámeček by měl mít správnou velikost. Správná plnost zdůrazňuje oči. Oblouk obočí by měl být přirozený.

Krok 1: Zjistěte ideální tvar svého obočí

Jak najít ideální tvar obočíNejprve si najdeme začátek obočí na jedné straně. Pomocí tužky (či jakýkoliv podobného nástroje) propojíme vnější hranu nosní dírky, vnitřní koutek oka a začátek obočí. Bod 1, kde čára protíná obočí, označuje optimální začátek obočí. V tomto bodě udělejte tužkou na obočí čáru. Pokud vaše obočí tento bod přerůstá, je to správně a později to upravíme. Pokud je to ale naopak, tedy že obočí k bodu nesahá, počkejte, až doroste.

Teď se podíváme na konec obočí. Tužkou propojíme vnější hranu nosní dírky, vnější koutek oka a obočí. Opět si tužkou nakreslete v tomto bodě čáru, na obrázku č. 2. 

Přirozený oblouk obočí je nejvyšší bod č. 3. Najděte si duhovku a představte si pomyslnou čáru, která spojuje  hranu duhovky s obočím. Tam udělejte poslední čáru.

To samé zopakujte i u druhého oka. Nepospíchejte a buďte trpěliví. Všechno chce cvik. Pokud máte hotovo, vrhneme se na další krok.

Krok 2: Použijte správnou šablonu na obočí

Šablony na obočí slouží jako pomůcka začátečníkům. Lépe s nimi dosáhnete přirozený tvar. Všechny sady šablon obsahují několik druhů. Každá je trochu jiná a my teď společně najdeme tu správnou. Zkoušejte jednu po druhé, která nejvíce bude pasovat na vaše obočí. Jakmile najdete šablonu, která nejvíce odpovída nakresleným bodům, měla by to být ta správná pro vás. Ostatní dejte stranou, aby se při práci nepletly.  

Výběr správné šablony na obočí.

Vybranou šablonu přiložte  na obočí a vemte černou tužku. Začneme vyplňovat. Postupujte drobnými tahy, které napodobují přirozený růst chloupků v obočí. Stejným způsobem pak uděláme druhou stranu. Po vyplnění obou očí posuďte, zda jste s travem spokojeni.

Vyplnění pomocí tužky.

Krok 3: Začínáme tvarovat

Nikdy nedosáhneme úplně stejného tvaru obou obočí. Není to ale žádný problém. Cílem je, aby vypadala co nejpodobněji. Pinzetu přiložte k chloupku, který chcete odstranit a pod úhlem 45 stupňů trhněte. Velmi důležité je vytrhávat chloupky ve směru růstu. Nespěchejte a dělejte to v klidu. Je důležité vytrhávat chloupky precizně. Každý chloupek může tvar ovlivnit. 

Vytrhávání obočí.
TIP: Vytrhávejte jeden chloupek po druhém a vždy ve směru růstu. To je nejméně bolestivý způsob! Pokud po vytrhnutí vaše kůže okolo obočí zarudne a štípe, zkuste si na něj přiložit kostičky ledu. Uleví se vám.

Pravidelná péče o obočí

Úpravu jsme zvládli. Ale jak o obočí průběžně pečovat? Snažte se vytrhávat chloupky ihned, když začnou dorůstat. Ale pozor! S vytrháváním to nepřehánějte. Je lepší mít hustější obočí, než příliš vytrhané. Nevypadá to pěkně. 

Někdy jsou chloupky obočí jednoduše moc přerostlé a tak stačí vzít kartáček, zčesat si je dolů či nahoru a přebytečné chloupky ustřihnout.

Zčesání přebytečných chloupků.

Odstřihnutí přebytečných chloupků.

A je to! Úpravu obočí máme za sebou a můžeme už jen nahodit make-up a vyrazit se bavit! 

Podobné články