- RubrikaFASHION

Kravata jako nutný doplněk

29.6.2016

Vázanky jsou již od historie symbol luxusu a společenských událostí. Z určitého pohledu se dají také brát jako šperk. Kde se vzaly a jaký mají význam?

KRAVATA

Skutečný původ kravaty vychází z klasického šátku několikrát omotaného a zavázaného kolem krku. Za značnou míru luxusu naši předchůdci považovali šátky krajkové. Dnes se dává přednost ručně šitým kravatám z hedvábí nebo doplňkům šitým na míru.

Maximálně „IN“ jsou i letos úzké kravaty. Dalo by se říci čím užší, tím lepší. Avšak mohutnější muži by měli zvážit spíše standardní šířku,která v současnosti udává 8 až 9cm.

Věřte že i vázanky jsou ovlivněny aktuálními módními trendy!

Věděli jste, že i pro dlouhány existují kravaty s prodlouženou délkou? Stačí se v zeptat v lepších prodejnách s konfekcí a nebo hledat kravaty na míru. Předejdete tak nechtěnému krátkému konci, který vám bude tvořit neplechu a nedosáhne ani do zadního záchytného očka. Při prodloužené délce si s radostí budete moci dovolit dvojitý tzv. windsorský uzel. Letošní sezónu se však nosí velmi malý, decentní a utažený uzel.

kravaty

Kvalitu na kravatě poznáte podle kvalitního hedvábí. Jednoduchým testem, dle hmatu, zjistíte jemnost povrchu a zároveň mačkavost. Kvalitní hedvábí se totiž nemačká.

Pokud si nejste jistí svým citem pro barvy a kombinování vzorů, vsaďte na bílou košili. Bílá je jako čistý papír, hodí se k ní cokoliv. Celebrity pro slavnostní příležitosti rády nosí černý oblek, bílou košili a černou extra slim kravatu. Na štíhlé urostlé postavě je to opravdu „podívání“!

Pokud máte v oblibě vzorované košile, pak je bezkonkurenčně jednobarevná tmavá kravata bezpečný tah. Osobní doporučení pro společné kombinování vzorů je – kombinujte velký vzor s drobným vzorkem a naopak. Snížíte tak riziko udělat chybu. Jako příklad bych uvedla košili s jemnou tečkou a k ní kravatu s širším proužkem.

Co radí módní stylistka Ellen Crháková?

Vyhněte těmto chybám:
– barevná košile, nebo krátký rukáv do vyšší společnosti
– jakákoliv košile v pastelových barvách
– v neposlední řadě kombinace tmavá košile se světlou kravatou

Nikdo nechce vypadat, jako mladíci v tanečních či na maturitním plese v černé košili s bílou kravatou.

MOTÝLCI

Tato drobná a roztomilá pánská ozdoba na krk svůj vzhled nezměnila od roku 1870. Dříve se motýlek nosil striktně pouze k fraku. Postupem času se ale dress-codový diktát uvolnil. V současnosti motýlci vyvolávají velký boom! Nosí se nejen ke klasickému společenskému obleku, ale i do outfitu ve smart casual nebo friday casual stylu.

Motýlek je cool doplněk, který je letos nutností!

motylek

To znamená že nemusí být pouze hedvábné, ale nahrazují je originální kousky i z bavlny nebo vlny. Dobře vypadají ke klubovému nebo ležérnímu saku se záplatami.

Originální motýlci oslovují i ženy, které mají v oblibě stále hledat něco nového.

DÁMSKÉ VÁZANKY

Ani na dámy se v tomto módním boomu nezapomíná. Českobudějovická originální designová značka Golden Beasts pro ně připravila dámské vázanky tzv. Lady Cross Tie. Tento návrh vznikl díky poptávce žen, které jsou často nuceny sahat do šatníků svých drahých poloviček pro kravaty.

damska_vazanka

Dámské vázanky Golden Beasts oživí společenský i denní outfit. Dobře se kombinují s denimovou košilí do urban stylu. V kombinaci s bílou košilí a sakem dosáhnete elegantního a společenského looku.

Ellen Crháková

"Passion for a fashion" tak by se dalo nazvat mé heslo, které mě přivedlo až do této redakce. Mám ráda styling, trendy a celé to krásno okolo.

Podobné články