- RubrikaLIFESTYLE

Krása vaší pleti závisí jen na vás! Nebojte se investovat

13.9.2013

Děláte rozdíl mezi kvalitou a cenou? Já rozhodně ano! Nedávno jsem přistihla nezávisle na sobě dvě mé blízké kamarádky (věk cca 25let), jak si na svůj mladý a krásný obličej doslova „patlají“ levné krémy typu Balea a Indulona (nic proti těmto značkám, hodí se spíše na jiné části těla). A proto jsem se rozhodla psát, možná i křičet do světa…

Paní, slečny, dámy, dívky! Všechny chceme být krásné, líbit se. A to nás na celém světě pevně spojuje.

Když se narodíme, naše pleť je nová, krásná a nedotknutá – prostě dokonalá. S neúprosným časem stárneme, projdeme si tou hordou pupínků jménem puberta a na naši pleť působí stále intenzivněji věk a spoustu negativních faktorů – městský smog, ozonová díra, stres a? Právě špatně zvolené kosmetické přípravky. V domnění, že své pleti pomáháme a tvoříme ji mladší, pružnější a krásnější ji vlastně nevědomě ubližujeme. Ne vždy je to ale pravidlem.

A proto zde pokládám otázku: “Volíte raději výrobek za skvělou cenu na úkor svého zdraví, nebo si zvládnete každý měsíc odložit stranou malou korunu a našetříte si na pořádný kvalitní pleťový krém?“ Diskutujte s námi a pište své odpovědi do komentářů.

Při vší smůle se to netýká jen pleťových krémů, ale i nevhodně zvolených odličovacích a čistících produktů. Myslete do budoucna, jak bude vypadat vaše pleť s tímto přístupem za pár let? Věřím, že i ve stáří se chce žena stále líbit. To, že se vám po použití krému neudělá akutní ekzém neznamená, že si každý den nevtíráte do své krásné tváře nějaké chemické destruktivum, které zaťuká na dveře bohužel až po pár letech.

Vybírejte prosím proto s rozvahou. Ve vyšších cenových kategoriích a mezi kvalitnějšími značkami. Zde máte zaručené kvalitní složení. Nedejte jen na krásný mysloblbující obal či úžasnou cenu, ale občas se zaměřte i na zadní stranu krabičky se složením. Vhodné je také doporučení odborníků nebo nadměrně spokojené přítelkyně. V dnešní době pokud vybíráte, ať už dražší pleťový krém nebo tonikum, je možné si zažádat o vzorek zdarma téměř všude. V lékárnách, parfumeriích nebo specializovaných prodejnách jsou vždy kvalifikovaní odborníci, kteří vám rádi s výběrem poradí.

Pokud ale stále nedáte dopustit na oku lahodící barevné obaly a voňavé krémy ze síťových drogerií, kupte si raději jen krémy tělové. V tomto případě nenasekáte takovou paseku. Myslete na sebe a mějte se rády – investujte.

Ellen Crháková

"Passion for a fashion" tak by se dalo nazvat mé heslo, které mě přivedlo až do této redakce. Mám ráda styling, trendy a celé to krásno okolo.