- RubrikaNEWS

Korunky pro nej vysokoškolačky Tiffany technikou!

22.3.2010

Autorky korunek pro MISS ACADEMIA ČR 2010 se rozhodly využít novou techniku. Tereza Kurčíková, Tereza Popovská a Alžbeta Štefinová jsou studentky ateliéru design skla Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pro svou práci na významných korunkách, které získají první tři „nej“ vysokoškolačky na finálovém večeru 31. března v Městském divadle Zlín, si zvolili speciální módní tzv. Tiffany techniku.

Tento výrobní postup můžete vidět v luxusních interiérech firem a také na módních, originálních špercích. „Tiffany technika vznikla někdy na začátku minulého století, kdy newyorský sklář Louis Comfort Tiffany přišel na geniální nápad nahradit olověný profil měděným páskem a jeho spojování nahradit pájením cínem. Doufáme, že se korunky budou dívkám líbit,“ řekla Tereza Kurčíková.

Kromě korunek a skvělých cen od partnerů se mohou dívky těšit také na to, že si ze soutěže odnesou šaty z dílny studentů ateliéru design oděvu stejné fakulty. Jedna z návrhářek Radka Hortová prozradila: „Zadané téma letošní MISS ACADEMIA v podstatě předpovědělo formu šatů. Určitě je to téma, které pro nás bylo výzvou. Na první pohled jednoduché a jasné, v pracovním procesu však náročné. Všechny jsme se zaměřily na určitá řasení v oděvu, ovšem ne vždy to dovolil materiál, především jeho množství. Proto jsem u svých šatů zjednodušovala formu a spíše se zaměřila na rafinovanost, průniky a jednoduchost.“

Šaty jsou rozděleny do dvou skupin. Tou první jsou šaty z pletenin, které mají působit volnočasově či ležérně. Druhou skupinou jsou šaty společenské, večerní, na ty se použil lehký šifon.

Finálový večer proběhne 31. března 2010 v Městském divadle Zlín, kde jsou lístky již v předprodeji. Těšit se můžete nejen na deset finalistek, ale také na poutavý doprovodný program v antickém stylu. Moderátorem galavečera bude Jiří Mádl. Stejně jako vloni je připraven přímý přenos večera prostřednictvím webových stránek univerzitní televize NEON TV.

foto: Marek Gerhard

Podobné články