- RubrikaNEWS

Konec šmejdů? Firma BECK se kvůli negativní kampani v médiích stahuje z českého trhu

22.8.2013

PRAHA- Jens Beckhäuser, král předváděcích akcí a německý podnikatel se rozhodl ukončit své podnikání v oblasti předváděcích akcí na území České republiky. Jako důvod oznámil negativní kampaň médiích. Německý podnikatel prodal svůj podíl ve firmách B/E/C/K Europe (dříve B/E/C/K Czech) a B/E/C/K Reisen. Obě dvě tyto firmy už nesmí nadále v ČR nést jméno B/E/C/K. 

Král „šmejdů“ Jens Beckhäuser končí s podnikáním v oblasti předváděcích akcí.  Prodal své podíl ve dvou firmách, které nyní už nesmí nést jméno BECK. Podle obchodního rejstříku se firma BECK Europe se přejmenovalo na Home Tech a jejími novýmimajiteli jsou Josef Bárta a firma San Medical. Z cestovní kanceláře  Beck Reisen se stala Euro Reisen.
Beckhäuser odprodal pouze desetiprocentní podíl firmě Beck-financ, kterou sám vlastní.

„Na základě negativní kampaně médií v Česku jsem se rozhodl ukončit svou činnost v oblasti předváděcího obchodního prodeje,“ komentoval  Jens Beckhäuser

Firma BECK vyžadovala pozornost nejen médií, ale i České obchodní inspekce (ČOI), kvůli častým podvodům na seniory, za což firma dostávala až milionové pokuty ( celkově bylo 84 pokut) . Během předváděcích akcí dle svědků praktikovaly podvody a nátlak za účelem prodeje předražených věcí.

BECK International bude v Česku, však nadále činná, ale pouze jako dodavatel balené vody a bude nadále zpracovávat reklamace.

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...