- RubrikaRecepty

Kávová inovace ve Starbucks. Sbalte si svůj oblíbený nápoj s sebou na cesty!

14.3.2013

Starbucks VIA® Ready Brew – „Oh, ta lahodná káva… nemohu se dočkat, až spatří světlo světa v mém šálku.“

Tento, u mě velmi vítaný a nový produkt od Starbucks, byl pojmenován podle starého italského slova “via”. V italštině je označením pro “cestu”. Myslím, že je ideálním názvem pro kávu, kterou si lidé mohou vychutnat kdekoliv na cestách.

Starbucks VIA® Ready Brew představuje významnou inovaci v oblasti rozpustné kávy! Přináší stejnou chuť, jako šálek čerstvě připravené překapávané kávy. Starbucks vyvinul vlastní, v USA patentovanou technologii, která dokáže zachovat chuť kávy, její kvalitu a čerstvost. Proces výroby Starbucks VIA ® Ready Brew začíná výběrem těch nejkvalitnějších kávových zrn, která jsou pražena na určitý stupeň tmavosti, následně jsou namleta a uvařena. Vzniklá káva je koncentrována a usušena. K této kávě je přidána mikronamletá zrnková káva, vyrobená prostřednictvím patentovaného procesu, díky kterému jsou zrna namleta tak jemně, že se v šálku rozpustí. Díky kombinaci rozpustné a mikromleté kávy vzniká šálek plné chuti, stejně jako čerstvá překapávaná káva.

Příprava tohoto nápoje je hodně „easy“ – do šálku s kávou Starbucks VIA® Ready Brew přidáte 180 ml teplé nebo studené vody, či mléka. Záleží jen na chuti a preferencích zákazníka.

Starbucks VIA® Ready Brew

Starbucks VIA® Ready Brew

„Chceme držet krok s náročným životním stylem našich zákazníků a vychutnat si šálek výborné kávy, i když právě nemají čas nebo příležitost zastavit se v naší kavárně nebo s připravit nápoj ze zrnkové kávy. Proto představujeme kávu Starbucks VIA Ready Brew,“ představil novinku Brian Aherne, regionální ředitel provozu.

Starbucks VIA® Ready Brew bude na českém trhu dostupná v podobě káv Veranda (Blonde Roast), Colombia (Medium Roast) a Italian Roast (Dark Roast), vždy v balení po 12 kusech za cenu 190 Kč.

A jaká bude jarní nabídka ve Starbucks?

Caramel MacchiattoCaramel Macchiatto – nápoj jarního období může potěšit zákazníky v horké i studené verzi. Základ skládající se z espressa, mléka, vanilkového sirupu a karamelové polevy může být totiž připraven podle přání a nálady zákazníka, aby zahřál v průběhu studených dní a osvěžil za horkých jarních dní.

Zrnková káva jarního období: Starbucks® Tribute Blend je speciální kombinací kávových zrn – letité Sumatry, na slunci sušených zrn z Etiopie, Papuy Nové Guiney a Kolumbie. Tato káva se vyznačuje plnou chutí s kořenitou příchutí a tóny po bobulovém ovoci a tmavých višních.

Tiramisu pohár – klasická pochoutka!Tiramisu pohár – klasická pochoutka! Lahodná směs mascarpone krému s amaretto likérem a kousky sušenek, to vše pokryté vrstvou nasáknutou kávou a dalším mascarpone krémem a posypané kakaovým práškem.

Malinovo-jogurtový pohár – Nebeské pokušení! Tato pochoutka obsahuje sladké maliny v kombinaci s aromatickým vanilkovým krémem a je završena vynikajícím mixem malin a ovoce.

Pro milovníky originál Starbucks hrnků je připravena celá řada novinek – jarních designů hrnků a termohrnků. A nezapomeňte, že když si kávu necháte v kavárně Starbucks dát do vašeho osobního termohrnku dostanete slevu 10kč. Vy i Starbucks tím tak šetříte přírodu.

Ellen Crháková

"Passion for a fashion" tak by se dalo nazvat mé heslo, které mě přivedlo až do této redakce. Mám ráda styling, trendy a celé to krásno okolo.

Podobné články