- Rubrika47. MFF KV

Karlovy Vary to jsou samé bary – ultimátní průvodce restauracemi a bary

30.6.2012

Pokud vás již omrzelo stravovat se v stáncích před hotelem Thermal, nabízí festivalové Karlovy Vary i jiné bary a restaurace. A proto vám přinášíme další díl našeho průvodce filmovým festivalem a to kde se najíst, když už třetí den za sebou jíte to samé… však vy sami dobře víte co!

Za řekou a vlakovým nádražím se nachází restaurace …na BLBYM místě. Přesně to je Sokolovská ulice, takže tedy trochu z ruky. Nevím jak vymysleli název restaurace, něco mi ale říká, že ho dlouho nehledali. Navštívit ji můžete od 11:00 hodin dopoledne až… až do pozdních večerních hodin. Mimo standardní nabídku připravují polední i večerní menu a možnost vzít si jídlo s sebou. Restaurace je cestou z Thermalu do stanového městečka, třeba vás myšlenka na teplou večeři přece jenom zláká.

Něco rychlého, například bagety, polévky, dezerty nebo snídaně si můžete dát přímo před hotelem Thermal, v Bageterii Boulevard. Připravené je i speciální festivalové menu a pro majitele Festival passu zajímavá sleva. Nonstop otevřený bar má i vlastní zahrádku a představuje tak chutnější alternativu k obvyklím smaženým nudlím nebo haluškám.

Máte chuť na zapečenou ciabattu nebo tortilu? Bašta Fidli original fastfood se nachází v ulici Dr. Davida Bechera, takže pořád relativně v centru festivalu. Že by jste si před půlnočním filmem zkočili do tohoto nonstop otevřeného bistra? Já bych si dal říct…

Café Restaurant Atrium se chlubí svým vyhlášeným pečeným vepřovým kolenem a kachnou. Osobně v horku, které obvykle na festivalu panuje zrovna na tohle nemám chuť, ale třeba si pochutnáte na něčem jiným z české nebo mezinárodní kuchyně. A to pěkně kousek od Thermalu.

Naproti Thermalu přes řeku sídlí Cafe Restaurant Románia. Ač taková blízkost a stylové prostředí vypadá lákavě, obávám se, že ceny budou ve stejné ceně jako je vše kolem Thermalu.

Užili jste si Čaj o třetí s Českou televizi? Kdo má chuť na víc čaje a atmosféru, která k tomu patří, měl by navštívit Čajovnu u Davida. A nemusíte k nim chodit jen o třetí, otevřeno mají od 9:00 do 24:00.

Pokud jste četli nášeho průvodce festivalovými kiny, víte, že vedle divadla Husovka je jakýsi bar nebo kavárna. Ve skutečnosti je to vinárna Festivalová Bokovka, stylově umístěna z boku zmiňované Husovky. Od 11:00 do noci si můžete kromě vín letos pochutnat i na specialitách z grillu.

Před kinosálem Lázně III se nachází Fresh Cafe a Fresh Boulevard se svými skvělými koktejly a kávou. Pro hladové je připraveno i něco k snědku. Ti s festival passem obdrží slevu. Ve Fresh Cafe sedí vždy někdo i přes noc, protože mají otevřeno od 9:00 až do 5:00 ráno.

Grilování k létu patří a pokud o něj kvůli festivalu nechcete přijít, měli by jste navštívit Grill restaurant ve Vřídelní ulici (kousek od vřídla). Čekat můžete to na co jste z grillu zvyklí, mimojiné česká a balkánská kuchyně. A to hezky přímo z grilu na dřevěné uhlí.

Umíte tančit charelstone? Nevím jestli vás z toho budou v Charelstone restaurant & Club zkoušet, ale určitě se zde dobře najíte. V nabídce jsou jídle české a anglické kuchyně a každý den obměňované hotovky do 90,- kaček. Otevřeno od 10:00 až do pozdě večer v ulici Bulharská.

Snad nejvzdálenější restaurace je Chilli Chilli bar&grill.Za řekou ho najdete v ulici Sokolovská, naštěstí s blízkou autobusovou zastávkou. To co zde ale najdete je na festivalu jedinečné. Steaky, burritos, fajitas – mexickou a severoamerickou kuchyni a českou jako bonus. Pokud hledáte něco k obědu, najíte se z poledního menu za 79,- Kč.

Místní festivalový veterán s lítostí vzpomínají na Stan kapitána Morgana. Ten již druhým rokem nahradil Jameson Festival Lounge. Je to jeden z nejbližších barů na filmovém festival. Bohužel obvykle je neskutečně narván. Obsluha je naštěstí rychlá a milá a připraví vám mimojiné koktejly z whisky Jameson. K dispozici bude také něco k snědku, tak to zkuste.

Jestliže jste již znavení ze samého sledování filmů, udělejte si výlet. Přímo z kolonády vyjeďte lanovkou na karlovarskou rozhlednu a přilehlou minizoo. A najíst se můžete třeba v Lesní restauraci a kavárně Diana. Restaurace je obklopena lázeňskými lesy a k tomu se hodí menu složené například také ze zvěřiny, ryb a fresh baru. Pozor, otevřeno mají “pouze” od 11:00 do 19:00.

Nelekněte se názvu této restaurace, Panoptikum. Kousek přes řeku a park vás údajně čeká výborné pivo a i něco k snědku.

Nevím jestli sem chodí i naši poslanci, ale restaurace Parlament je ve skvostné blízkosti Thermalu. Jen kousek přes řeku. Jestli se k vám zde budou chovat jako k naši zákonodárné moci to nevím, ale vyzkoušet můžete mezinárodní a českou kuchyni.

V pizzerii Mamma Mia vás čeká tak velký výběr, že jděte trochu napřed ať si stihnete vybrat. Pizzu si můžete vzít s sebou nebo sníst na mistě. Součástí restaurace je i Juice bar Kokopelli, který to celé skvěle doplňuje. Najdete ji v Bulharské ulici hned za řekou a přilehlým parkem. Otevírací doba od 10:00 do pozdních hodin zajišťuje, že redakce Mezinami.cz má rušno pod okny. Zamávat nám můžete do druhého patra.

Říká se, že Karlovy Vary jsou pomalu téměř napůl ruské. Pokud toho chcete využít a ochutnat ruské speciality, navštivte Restauraci Galerka. Po krátkém výletu do ulice Na vyhlídce jistě oceníte stylový interiér restaurace s otevřeným krbem. Ale jestli v něm i v létě plápolá oheň?

Pokud jste již někdy na festivalu byli, víte, že na cestě do Thermalu na vás mává postavička Charlie Chaplina (alespoň doufám, že to má být on). Přímo tam na zahrádce nebo uvnitř vás pohostí restaurace Charlie. Jedna z lepších restaurací vás pohostí typickými českými pokrmy od 11:00 do 23:00.

Tohle by mohlo být zajímavé. V kopcích nad Karlovými Vary v ulici Křižíkova najdete luxusní Restauraci Malé Versailles. Pokud její vzhled odpovídá jejímu jménu, tak to může být dobrý zážitek. Ještě jestlí nám tam bude i chutnat.

Na cestě k Puppu najdete v ulici Tržistě restauraci Promenáda, oceněnou v roce 2010 TOP 100 jako nejlepší restaurace v Karlových Varech. Nebojme se o naše peněženky a pojďme otestovat to jejich ocenění.

V Moskevské najdete jednu z batužkáři nejnavštěvovanějších restaurací, restauraci u Kubrychtů. Je to klasická česká restaurace, kde se najíte velmi levně. Bohužel jsem loni slyšel zprávy, že nevaří již tak dobře jako kdysi. Je tedy čas je znovu prověřit.

Naproti Městskému divadlu je restaurace U Švejka, kde vám připraví tradiční českou kuchyni. Ceny budete muset zjistit sami.

Pivo z tanku čepují v Restauraci Ventura Pub – Evropák v ulici Jízdárenská. Od 10:30 do 1:00 vám zde k pivu nabídkou lahůdky z vyhlášené kuchyně.

Na kolonádě naleznete také restauraci Černý orel s českou a mezinárodní kuchyní. Navštivte ji radši přes poledne, mělo by být v nabídce výhodné meny.

Z restaurantu Embassy na vás dýchne historie a tradice. V ulici Nová louka je již přes sto let. Nabízí českou a mezinárodní kuchyni s bohatou vinotékou.

Retro Café Bar se nacházi na pěší zóně, v ulici T.G. Masaryka. Kromě nějakého jídla a koktejlů si zde můžete také zatančit ve stylu disco. Každý den je tady pořádána i nějaká akce.

Pokud máte chuť na rybu nebo těstoviny, navštivte Ristorante Pizzeria Capri. Vše je výhradně z italských surovin. Pravá italská pizza, těstoviny nebo speciality z ryb.

Itálie na vás dýchne i z Ristorante Pizza Venezia naproti Thermalu. Pravidelně dovážené originální italské suroviny jsou základem všech pokrmů. Lákadlo by mohly být domácí italské dezerty a italská zmrzlina.

Pro vytrvalé ochutnavače koktejlů je kousek od Thermalu Schaffy’s Garáž cafe & cocktail bar. Otevřeno mají až do pozdních 5:00. A nabídnou vám i něco k snědku.

Hned vedle pěší zóny najdete Sushi Sakura restaurant s delikátním sushi a japonskými specialitami. Letos se chystám je navštívit a otestovat.

Po dobu festivalu dostanete speciální menu v Tandoor indické restauraci. Ti, kteří maji rádi pálivé si můžou nechat trápit žaludek až do pozdního večera.

A nakonec pro procházkáře je vhodná restaurace Jelení skok v kopci nad Varama, konkrétně ulice Pod Jelením skokem – jak příhodné. Do této restaurace je nejlepší chodit ve dvou, protože kromě jídla si zde můžete poslechnout nebo si dokonce zatančit na živou hudbu.