- Rubrika49. MFF KV

Karlovarský festival zahájí Michael Pitt a zakončí černá komedie z Cannes

12.6.2014

Úvodním filmem 49. MFF KV bude americký snímek I Origins. Mezinárodní premiéru filmu oceněného v Sundance uvede osobně představitel hlavní role Michael Pitt, režisér Mike Cahill a herečka Astrid Bergès-Frisbey. Na slavnostním zakončení a poprvé zároveň mimo Velký sál hotelu Thermal bude promítnut divácký hit letošní canneské soutěže, argentinská černá komedie Divoké historky z produkce bratrů Almodóvarových.

Film I Origins je příběhem mladého vědce, který se zaměřuje na zkoumání lidského oka. Výzkumy ho dovedou k odhalení překvapivých souvislostí mezi lidskou fyziognomií a psychikou, které mohou mít až mystický dosah. Snímek vzbudil pozornost na letošním festivalu Sundance, odkud si odvezl cenu Alfreda P. Sloana, udělovanou filmům, jejichž tématem je právě věda a technologie.

Pro režiséra Mika Cahilla to bylo již druhé ocenění na tomtéž festivalu (před třemi lety si stejnou cenu odvezl za film Another Earth) a potvrdil tak pověst velmi nadějného tvůrce, jemuž je předvídána zajímavá autorská budoucnost. Film I Origins po úspěchu na Sundance zakoupila renomovaná společnost Fox Searchlight Pictures do celosvětové distribuce.

MFF KV zakončí snímek z canneské soutěže

V rámci slavnostního zakončení MFF Karlovy Vary bude uvedena argentinsko-španělská černá komedie Divoké historky (Wild Tales) z produkce Pedra a Agustína Almodóvarových.

Divoké historky

Divoké historky

Film natočil argentinský režisér Damián Szifrón, který již řadu let sbírá ocenění na mezinárodních festivalech a s nímž, jak se vyjádřila kritika, našli bratři Almodóvarové společnou řeč, právě ve stylu humoru a bizarním pohledu na situace, které mohou zamotat zdánlivě nesouvisejícími lidskými osudy a vztahy. Divoké historky jsou mozaikou šesti samostatných příběhů, které spojuje téma pomsty. Jejich hrdinové se potkávají za často nepravděpodobných situací, které ústí do překvapivých zápletek a ještě překvapivějších konců.

Zakončovací ceremoniál a závěrečný snímek MFF Karlovy Vary bude možné zhlédnout 12. července 2014 ve vybraných kinech v přímém přenosu z Velkého sálu hotelu Thermal. Vůbec poprvé v historii tak budou moci diváci v kinech celé ČR být účastníky festivalového programu souběžně s jeho hosty.