- Rubrika53. MFF KV

Karlovarský festival se blíží. Na co se můžete těšit

27.6.2018

Za pár dní odstartuje 53. ročník MFF Karlovy Vary. A tady je pár věcí, které byste si neměli nechat ujít.

V hlavní soutěži jsou letos dva české snímky. Domestik Adama Sedláka a Všechno bude od režiséra Olmo Omerzu. Ovšem i v dalších soutěžních kategoriích najdete mnoho českých zástupců. Uvidíme i zrestaurovanou kopii filmu Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky nebo Markétu Lazarovou režiséra Františka Vláčila.

Pestrá nabídka je rozhodně i v sekci Půlnoční filmy. I tady se najde pár starších legendárních snímků, třeba Predátor nebo Highlander.

Režisér Terry Giliam osobně představí na karlovarském festivalu svůj nový film Muž, který zabil Dona Quijota, který měl premiéru na letošním MFF v Cannes. Terry Gilliam, který patří k nejvýraznějším současným světovým režisérům, se proslavil jako člen legendární skupiny Monty Pythonův létající cirkus a spolu s Terrym Jonesem se podílel na režii celovečerních filmových projektů Pythonů.

Od 29. června do 9. září 2018 v Galerii umění Karlovy Vary v rámci 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu proběhne výstava fotografií s názvem FESTIVAL. Představí více než stovku snímků od renomovaných českých fotografů. Výstava FESTIVAL nabídne snímky, ve kterých reflektuje nejen význam této kulturní a společenské akce, ale podává i zprávu o estetice a vyjadřování v současné české dokumentární fotografii.

Festivalový večer města Karlovy Vary se koná jako každoročně ve středu, letos 4. července v Letním kině. Na Večeru města vystoupí zpěvačka Ewa Farna s kapelou, a jak už se stalo tradicí, za doprovodu pořádajícího Karlovarského symfonického orchestru. Program se symfonickými úpravami Ewiných písní doplní jako hosté David Stypka a Bandjeez.

První multižánrový pop-up klub Kaiser 53 otevře své dveře během Mezinárodního festivalu v Karlových Varech v budově historických Lázní I. Lázně budou každý večer vypadat jinak, a to nejen díky programu, ale i díky jejich atmosféře, kterou budou ladit přední domácí  VJs. V úterý vystoupí například J.A.R., v sobotu ADDICT, celý program najdete na facebooku.

foto: kviff.com

Podobné články