- RubrikaKULTURA

Kapely Pub Animals a Playbox podpoří svým koncertem výstavbu školy v Kambodži

17.10.2013

Speciální benefiční koncert kapely Playbox, Pub Animals a následná afterparty s DJ Ramelem, se uskuteční 2.11. v Café klubu Slavie v Českých Budějovicích. Veškerý výtěžek ze vstupu poputuje na výstavbu školy v kambodžské vesnici Bantayrersey. Ptáte se, proč zrovna na školu?

Pub Animals

Někdy si vůbec neuvědomujeme, jaký luxus vlastně v životě máme. Automaticky chodíme do školy, máme kde bydlet, máme co jíst. Ale neustále si stěžujeme, hledáme problémy a nejsme spokojení.  Avšak ne všichni to mají v životě lehké a nemají možnost studovat, či pracovat. Stejně tak tomu je i v Kambodži. 25 km od města Siem Reap, existuje vesnička s názvem Bantayrersey. Byla založena asi před 100 lety a nyní v ní žije zhruba 180 rodin. Ve vesnici se nachází pagoda Serey Vuthy Khleang Moueng, nemocnice Mean Chey, ale chybí zde škola.

A že základní vzdělání člověka je důležité, to si moc dobře uvědomuje Veronika Pospíšilová, která má s touto problematikou bohaté zkušenosti. Rozhodla se přidat ruku k dílu a pomáhat tam, kde to opravdu potřebují. Založila sdružení Hvězdice o.s., jehož cílem je shromáždit potřebnou finanční částku na zmíněnou školu do prosince letošního roku.

Tak zajděte na koncert a podpořte dobrou věc! Více o projektu a jak můžete přispět, se dozvíte na stránkách www.hvezdice.cz.