- RubrikaKULTURA

Kapela Sklenik vydává zajímavé album

29.11.2013

Pražská indie-popová trojice SKLENIK vydává své druhé album nazvané CHAMPAGNE CORK POP.

Album má hvězdné zahraniční hosty a originální distribuci! Indie-popoví SKLENIK na svém druhém albu CHAMPAGNE CORK POP okouzlují křehkými popovými melodiemi a suverénním zvukem, ale také bubeníkem od Britney Spears a Scissor Sisters. Nebáli se pozvat ani „skutečného“ zpěváka hvězdného boybandu 90. let East 17!

Navíc zavádějí revoluční způsob distribuce Pay by Portrait, který po stažení každému posluchači nabídne vlastní originální cover!

O SKLENIK

Do historie popkultury se zapsalo mnoho trojčlenných kapel: Cream, Genesis, Police, ZZ Top, Nirvana, Bee Gees, Stray Cats…

Sklenik jsou nejenom skupinou trojčlennou, ale navíc i rodinnou! Multiinstrumentalistu Honzu Kleníka doplňují jeho bratranci Bóřa Kleník a Štěpán Kleník. Dohromady – SKLENIK!

V roce 2007 tihle známí pražští hudebníci a zasloužilí partygoers natočili „rodinnou“ desku (Blatce Masters) – vlastně jen tak pro sebe, pro radost… Přesto – nebo snad právě proto? – se CD, na kterém hostovala např. i Paní herečka Květa Fialová (!), dostalo výtečného přijetí jak u posluchačů, tak i u kritiky.

V roce 2010 se Honza (dřív Ohm Square) a Bóřa (Liquid Harmony) znova sešli ve studiu. Přibrali dalšího rodinného člena Štěpána a natočili album číslo 2. Znovu je to album rodinné a opět z něj čirá radost z hudby tryská po hektolitrech… Jenže Champagne Cork Pop má nepochybně daleko vyšší ambice než deska předchozí. A naprosto oprávněně!