- RubrikaHudba

Kam vyrazit: Zpívání o Africe

5.11.2011

Charismatická zpěvačka Lucie Africa Kostelecká se svojí kapelou M.A.T. zve všechny ty, kteří se chtějí dozvědět něco Africe, na svůj koncert 25.11. v klubu Jazz Time od 20.00 hodin.

Koncert odstartuje řadu dalších koncertů, které nesou společný název Zpívání o Africe a jsou součástí projektu s názvem Hudba z nitra Afriky. Cílem tohoto projektu je seznámit veřejnost s problematickou situací vzdělávání v Jihoafrické společnosti. Koncerty Lucie Africa Kostelecké jsou jednou z možností jak získat prostředky pro podporu předškolního vzdělání sirotků ze školky Khanyakude z oblasti Kwazulu Natal. Celý projekt je uskutečňován pod záštitou ambasády Jihoafrické republiky a paní velvyslankyně H.E. Celia-Sandra Botha.

Pro všechny ty, kteří se chtějí dozvědět zajímavosti o životě v Jihoafrické republice, je připraven pohodový večer s písničkami v africkém stylu a v jazycích /zulu a xhosa/ i informace, které se jinde vyčíst nedají, protože jsou založeny na osobních prožitcích Lucie Africa Kostelecké, která v JAR několik let žila.

Kdo je Lucie Africa Kostelecká?

Narodila se v r. 1980 V  Unhošti. Svou pěveckou kariéru odstartovala v r. 1998. V r. 2002 odjela na několik let do Jihoafrické republiky, kde začala navštěvovat pěveckou školu, ve které studovala u tamní známé zpěvačky Kylie Adcok. Následně zde vyhrává soutěž amatérských zpěváků. Lucii je v té době 25 let.

Po návratu do České republiky zakládá svoji doprovodnou kapelu M.A.T. band, která je složena ze 6ti skvělých muzikantů jako jsou např. Ondřej Hájek, Vojtěch Jindra, Alena Kaiserová a další. Lucii Kosteleckou začali někteří lidé z jejího okolí nazývat Lucie Africa, protože jejím cílem je zpívat o Africe a to nejen v angličtině, ale i v dalších nářečích, která jsou v Jihoafrické republice uznáváným oficiálním dorozumívajícím jazykem / Zulu, Xhosa/. Písničky, které na jejích koncertech zaznívají, mluví o životě, lidských vztazích a její lásce k Africe. Nejznámější: Pata Pata, Live Humble, Shosholoza.

V nedaleké minulosti byla Lucie Africa Kostelecká hostem na Ferdinandfestu /2010/, posluchači ji mohli vidět i slyšet na Sázavafestu, či letos na festivalu v Přeštěnicích.

Je autorkou projektu s názvem Hudba z nitra Afriky, který má za úkol informovat širokou veřejnost o životě a problémech v Jihoafrické republice. Jedním způsobem jak informovat všechny ty, jež mají zájem o Afriku, je řada jejích koncertů které začínají 25.11. v klubu Jazz Time a mají název Zpívání o Africe.