- RubrikaSportuj

Kadetky vstoupily do šampionátu polovičně

31.3.2013

Volejbalové kadetské reprezentantky na evropském šampionátu začaly výhrou nad domácím Černou horou. Dnes však překvapivě prohrály se Slovinskem.

České mladé volejbalistky vstoupili do prvního zápasu proti Černé hoře v sestavě Kurková, Mlejnková, Nová, Suchá, Slámová, Šimáňová a na liberu Uhlířová. České volejbalistky si vyzkoušeli také výbornou atmosféru šampionátu. Zápas byl v prvních dvou setech jako na houpačce, první vyhrála suverénně Česká republika, druhý zase domácí hráčky. Ve třetím setu opět byly výborné češky, ale ve čtvrtém setu se podařilo domácím zdramatizovat. Koncovka však díky blokařce Lucii Nové byla nakonec vítězná. Zápas dopadl 3:1 pro česká děvčata.

Druhý zápas Češky vyhořely na příjmu

Druhé představení české kadetky nechytilo v nejlepší formě. První set sice vypadal dobře, ale další dva prohrály kadetky poměrem 25:13. Česká děvčata ale zabrala a ve čtvrtém to vypadalo na výhru. V koncovce ale přišly chyby na příjmu. Ten dělal češkám problémy celý zápas. Například libero Klára Uhlířová udělala na příjmu 9 chyb a dostala několik es. Podobně na tom byla také Michaela Mlejnková, nejlepší hráčka prvního zápasu, která se neprosazovala ani na útoku ani na přihrávce.  Jediný, kdo snesl přísnější měřítko, byla blokařka Lucie Nová, smečařka Michaela Mlejnková a univerzálka Anna Suchá.

Zítra budou hrát české kadetky proti Řecku.